środa, 3 kwietnia 2024 15:24

Jakie są warunki wynajęcia samochodu na rok z wypożyczalni w Krakowie?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie są warunki wynajęcia samochodu na rok z wypożyczalni w Krakowie?

Kraków, z malowniczym Starym Miastem, bogatą historią i dynamicznym życiem kulturalnym, przyciąga każdego roku tysiące nowych mieszkańców i biznesmenów z całego świata. Dla wielu z nich wynajęcie samochodu na dłuższy okres staje się atrakcyjną opcją i stanowi alternatywę dla zakupu auta na własność. Poniżej zostały przedstawione kluczowe informacje na temat tego, jakie warunki trzeba spełnić, aby wynająć samochód na rok w Krakowie.

Kto może skorzystać z rocznego wynajmu w Krakowie?

Wynajęcie samochodu na 12 miesięcy jest prostsze niż mogłoby się to wydawać. W wielu wypożyczalniach oferta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Z rocznego wynajmu samochodu w Krakowie mogą skorzystać zarówno firmy jak i osoby prywatne/fizyczne. Do zawarcia umowy najmu pojazdu należy spełnić jedynie kilka podstawowych warunków, które zostały opisane poniżej.

1. Wymagane dokumenty:

Przed rozpoczęciem procesu wynajmu samochodu na rok, konieczne jest posiadanie ważnego prawa jazdy oraz dokumentu tożsamości. Warto zwrócić uwagę czy prawo jazdy spełnia wymagania wypożyczalni, ponieważ niekiedy określona jest minimalna długość posiadania uprawnień do kierowania. W przypadku zagranicznego prawa jazdy należy się również zapoznać się z lokalnymi przepisami, aby legalnie poruszać się po polskich drogach. Dokumenty należy mieć ze sobą w formie fizycznej, ponieważ zdjęcia lub wersje elektroniczne nie zawsze mogą zostać zaakceptowane.

2. Wiek:

Wypożyczalnie samochodów mogą określić minimalny wiek najemcy pojazdu. Najczęściej jest to 21 lat, jednak w niektórych przypadkach może zostać doliczona dodatkowa opłata za określony przedział wiekowy. Warto zwrócić uwagę na możliwość wynajęcia samochodu z dodatkowym kierowcą. Drugi kierowca zazwyczaj nie jest objęty minimalnym wiekiem i może użytkować samochód, jeśli głównym kierowcą jest osoba starsza.

3. Obywatelstwo:

Kraków jako miasto turystyczne, otwarty jest na przyjezdnych z całego świata. Wypożyczalnie samochodów dostosowują swoją ofertę, aby pozyskać jak największą liczbę klientów, dlatego brak polskiego obywatelstwa w większości przypadków nie stanowi problemu. Akceptowane są zarówno zagraniczne dokumenty tożsamości (najlepiej paszport) jak i zagraniczne prawa jazdy. W zależności od oferty, od osób nieposiadających polskiego obywatelstwa może zostać pobrana kaucja lub wymagany będzie dodatkowy pakiet ubezpieczenia.

4. Ocena zdolności kredytowej:

W przypadku wynajmu długoterminowego wypożyczalnie zazwyczaj nie przeprowadzają oceny zdolności kredytowej wynajmującego, ani nie sprawdzają bazy BIK. Natomiast w przypadku podpisywania dłuższych zobowiązań, może zostać zweryfikowana baza KRD osoby fizycznej lub KRS firmy. Powyższe praktyki mają na celu zabezpieczenie interesów firmy wynajmującej.


Czy do zawarcia umowy wymagana jest karta kredytowa?

Forma rozliczenia za najem na dłuższy okres często jest najważniejszym warunkiem, który należy zweryfikować przed zawarciem kontraktu. Każda z wypożyczalni samochodów ustala swoje własne, odmienne warunki płatności, jednak brak karty kredytowej nie stanowi przeszkody przed rozpoczęciem rocznego najmu w Krakowie. Na terenie miasta funkcjonuje wypożyczalnia samochodów TopCars, w której karta kredytowa nie jest wymagana. Pierwszą wpłatę można dokonać zwykłą kartą debetową, a kolejne płatności pobierane są cyklicznie przelewem, w 30 dniowych okresach rozliczeniowych. Dodatkowo, warto upewnić się, czy karta zawiera dane właściciela, ponieważ może zostać to zweryfikowane przed pobraniem płatności.

Dlaczego warto wybrać renomowaną wypożyczalnie?

Nawiązanie współpracy na okres 12 miesięcy, należy dokładnie przeanalizować. Od decyzji, którego dostawcę pojazdów wybierzemy, może zależeć komfort użytkowania samochodu przez czas trwania umowy. Duże miasta, takie jak Kraków, cechują się szeroką dostępnością usług, a tym samym większym wyborem możliwych ofert. Podczas wyboru jednej z nich, najlepiej kierować się rekomendacjami klientów, na temat jakości świadczonych usług.


Długoterminowa wypożyczalnia aut TopCars, funkcjonuje w Krakowie nieprzerwanie od 2013 roku. Warto zaznaczyć, że w TopCars długoterminowy wynajem samochodu Krakowie jest szybki i bez wielu formalności. Oferta zostanie przygotowana w ciągu godziny od złożenia zapytania, a zespół konsultantów pomoże w wyborze najkorzystniejszego abonamentu.

Warunki wynajmu w TopCars są proste. Do zawarcia umowy długoterminowej wystarczy mieć:
- ukończony 21 rok życia,
- prawo jazdy od minimum roku,
- własną, imienną kartę płatniczą kredytową lub debetową,
+ podpisać upoważnienie do weryfikacji KRD lub w przypadku firm udostępnić wypis z KRS.

Po spełnieniu powyższych wymagań, samochód w TopCars można odebrać nawet tego samego dnia.

Podsumowując, wynajem samochodu na rok w Krakowie to dogodna opcja dla tych, którzy chcą cieszyć się niezależnością i komfortem podróżowania. Jednak przed podjęciem decyzji o wynajmie, zaleca się dokładne zaznajomienie się z warunkami umowy wybranej wypożyczalni, aby uniknąć potencjalnych problemów i dodatkowych kosztów.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka