niedziela, 23 kwietnia 2023 09:56

To mogło skończyć się tragedią. Jechał za 72-latkiem, ale coś go zaniepokoiło. Na szczęście zadziałał natychmiast

Autor Mirosław Haładyj
To mogło skończyć się tragedią. Jechał za 72-latkiem, ale coś go zaniepokoiło. Na szczęście zadziałał natychmiast

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach z rąk mieszkańca Brzeszcz przejęli nietrzeźwego 72 – letniego  mieszkańca  gminy. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie 1,1 promila alkoholu.

W piątek (14.04.2023) tuż po godzinie 18 mieszkaniec Brzeszcz, jadąc ulicą Turystyczną w Jawiszowicach, zauważył, że znajdujący się przed nim samochód marki Hyundai jedzie slalomem i wykonuje dziwne manewry drogowe. O swoich podejrzeniach natychmiast poinformował operatora numeru alarmowego 112. Następnie widząc, że pojazd skręcił i wjechał pomiędzy osiedlowe garaże, 32 – latek swoim pojazdem zablokował wyjazd, po czym podbiegł do hyundaia. Wyczuwając od kierowcy woń alkoholu, zabrał mu kluczyki od pojazdu. Policjanci przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 72 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,1 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowania za wzorową reakcję na przestępstwo.
Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje pan Rafał z Brzeszcz, który, widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, dokonał jego ujęcia.

Widzisz przestępstwo? Reaguj.
Nieracjonalne zachowanie kierowcy na drodze zawsze powinno wzbudzić uwagę innych uczestników ruchu drogowego. W takich przypadkach wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Podczas dokonywania zgłoszenia należy podać operatorowi miejscowość,  ulicę, kierunek jazdy, a także markę i kolor pojazdu oraz w razie możliwości także jego numer rejestracyjny. Podejmując decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa należy na względzie mieć własne bezpieczeństwo.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje