środa, 23 marca 2022 09:35

Jechała na rowerze, Rosjanie ją zabili. "Strzelają do ludzi"

Autor Katarzyna Jamróz
Jechała na rowerze, Rosjanie ją zabili. "Strzelają do ludzi"

Kolejne zdarzenie, które pokazuje brutalność rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Mer obwodu sumskiego poinformował o morderstwie kolejnego, niewinnego cywila.

– Niestety oni (rosyjscy żołnierze - red.) strzelają do ludzi. Kobieta, która po prostu jeździła rowerem po mieście, została zastrzelona

– przekazał Dmytro Żywycki w nagraniu zamieszczonym na Telegramie.

Jak podaje Ukrinform, w Trościaniu, który zamieszkuje około 20 tys. ludzi toczą się uliczne walki.

Nie żyje nastolatek

Szef władz obwodu donieckiego, Pawło Kyryłenko poinformował, że we wtorek (22 marca) zginęły tam trzy osoby, w tym 14-letni chłopiec. Dodał również, że obecnie nie da się ustalić dokładniej liczby ofiar w oblężonym przez rosyjskich najeźdźców Mariupolu i Wołnowasze.

Czytaj również:

“Rodzina krzyczała, że są cywilami, wymachując białą flagą, ale na próżno”. Rosjanie zabili jadącą samochodem ukraińską rodzinę
Wiadomości Europa: Prokuratura Generalna Ukrainy poinformowała, że w obwodzie charkowskim rosyjski czołg zniszczył samochód, którym przemieszczała się rodzina z dwójką dzieci.
Niewyobrażalna zbrodnia. Przeżył cztery obozy koncentracyjne, zginął w Charkowie
Wiadomości Europa: Podczas II wojny światowej Boris Romantschenko trafił do czterech nazistowskich obozów koncentracyjnych. W zeszły piątek zginął w wyniku bombardowania Charkowa.

Fot.: Ilustracyjne

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje