czwartek, 12 stycznia 2023 14:54

„Jedynka” z Wieliczki najlepsza!

Autor Tomasz Stępień
„Jedynka” z Wieliczki najlepsza!

Duży sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce - 10 stycznia 2023 r. w Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie zwyciężyli w Wielkim Finale Turnieju Harry Potter - Puchar Szkół – Polska.

W akcji konkursowej wzięły udział szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe z całej Polski, zarówno publiczne jak i prywatne. Do Wielkiego Finału zaproszono drużyny z 10 polskich szkół, które osiągnęły najlepsze wyniki w rankingu ogólnopolskim. Wśród zaproszonych szkół znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce. Drużynę reprezentowały uczennice: Joanna Jaglarz (kl.4b), Gabriela Baniowska (kl.6a) oraz Inga Knapik (kl.6c) pod opieką p. Justyny Szewczyk.

Finał Turnieju składał się z dwóch części. W pierwszej części liczyła się wiedza poszczególnych uczestników. Rozlosowane pary drużyn stały na przeciw siebie i kolejno każdy z członków grupy walczył o punkt dla swojej drużyny – oprócz wiedzy liczył się też refleks, kto pierwszy ten lepszy. W ten sposób wyłoniono 5 najlepszych drużyn.

W części drugiej liczyła się wiedza całej drużyny, która odpowiadała kolejno na pytania starając się uzyskać jak najwięcej punktów.

Poziom Turnieju był bardzo wyrównany. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani - najlepsi z najlepszych, znający wszystkie fakty oraz pamiętający najdrobniejsze szczegóły z książek o młodym czarodzieju.

Zwycięzców wyłoniła dopiero długa dogrywka, a w niej najlepsza okazała się „Jedynka” z Wieliczki! Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce wygrała Wielki Finał i oprócz wielu pięknych nagród, zdobyła najcenniejsze trofeum „Puchar Szkół” Wielkiego Turnieju - Harry Potter.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje