wtorek, 16 kwietnia 2024 14:06

Jego relacja z dzieckiem miała pozostać sekretem. Pedofil zatrzymany w centrum miasta

Autor Katarzyna Jamróz
Jego relacja z dzieckiem miała pozostać sekretem. Pedofil zatrzymany w centrum miasta

Członkowie Fundacji ECPU Polska ujęli pedofila, który chciał spotkać się z 12-latką na terenie Tarnowa. – Wizualizował odbywanie stosunku z małoletnią. Marzył także o miłości francuskiej. W zamian za oddanie zamierzał wspierać dziewczynkę finansowo. Proponował sponsoring – przekazała fundacja za pośrednictwem Facebooka.

W piątek (12 kwietnia), w godzinach popołudniowych, członkowie Fundacji ECPU Polska: Łowcy Pedofilii poinformowali tarnowskich policjantów, że na terenie miasta, w rejonie Gemini Park, ma dojść do spotkania dorosłego mężczyzny z dzieckiem. – Prowadzona korespondencja z osobą podającą się za 12-latkę z nieznanym mężczyzną trwała od 27 marca. Kulminacja nastąpiła w piątek, kiedy to mężczyzna zaproponował spotkanie w rejonie galerii handlowej – informuje tarnowska policja.

Proponował sponsporing

– 39-latek zaczepił na jednym z komunikatorów 12-letnią dziewczynkę. Na początku konwersacji wyznał, że miał niegdyś problemy z prawem, bo korespondował z nastolatką niewiele starszą od niej. Wyznał, że był wzięty wówczas za pedofila. Szczegółowo wytłumaczył, co kryje się pod jego terminem oraz ostrzegał przed kontaktem z podobnymi osobami – relacjonuje fundacja za pośrednictwem Facebooka.

Mężczyzna, podczas rozmów, obciążał dziecko groźbami popełnienia samobójstwa. Bez skrępowania kolportował filmy obrazujące obsceniczne sceny oraz intymne zdjęcia. Podobnych fotografii żądał od swojej rozmówczyni. – Wizualizował odbywanie stosunku z małoletnią. Marzył także o miłości francuskiej. W zamian za oddanie zamierzał wspierać dziewczynkę finansowo. Proponował sponsoring – czytamy w opublikowanym na Facebooku poście.

Fot. KMP Tanów/ECPU Polska: Łowcy Pedofili

Był nietrzeźwy

Łowcy pedofilii zorganizowali spotkanie. Jak się okazało, mężczyzna zadał sobie sporo trudu, by dojechać we wskazane miejsce. Najpierw szwagier zawiózł go samochodem do Pilzna na przystanek autobusowy, skąd dotarł do Tarnowa. Pod samą galerię przyjechał taksówką. 39-latek został ujęty przez członków fundacji, a następnie przekazany w ręce policji. – Ze względu na stan nietrzeźwości trafił on do policyjnej izby zatrzymań. Następnego dnia został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury. Zatrzymanym mężczyzną okazał się 39-letni mieszkaniec Podkarpacia, który w prokuraturze usłyszał zarzuty określone w artykułach 200 i 200a kodeksu karnego – przekazała policja.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki wolnościowe w postaci dozoru policji w miejsce jego zameldowania oraz zakaz opuszczania kraju. 39-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Tanów/ECPU Polska: Łowcy Pedofili

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka