wtorek, 16 maja 2023 19:18

Wszystko zaczęło się od niewinnej gry. „Jej życie rozpadło się na kawałki”

Autor Mirosław Haładyj
Wszystko zaczęło się od niewinnej gry. „Jej życie rozpadło się na kawałki”

Fundacja „Wadera” opisała jedną z ostatnich interwencji, dotyczącą dziewczyny, która wpadła w sidła oszustów.

Wrocławska Fundacja „Wadera” podzieliła się w mediach społecznościowych historią młodej dziewczyny, która padła ofiarą oszustów.

-Uwaga, bardzo ważne! Prosimy o udostępnienie. Fundacja Wadera ostrzega i prosi młodych ludzi oraz ich rodziców o uwagę i rozwagę w kontaktach on-line. Opowiemy wam o młodej, pięknej, pełnej pasji kobiecie, która, podobnie jak tysiące jej rówieśników, lubiła grać w gry na X-Box. Tajne, nie do namierzenia czaty uczestników gier stworzyły dla niej świat, w którym zawsze była rozumiana

-rozpoczęli historię pracownicy fundacji.

Dziewczyna poznała tam dwóch rzekomych rówieśników, którzy przez długi czas zdobywali jej zaufanie. „Przyjaciele” zaproponowali jej pracę, która miała polegać na sprzątaniu hotelu oddalonego o 30 km od Hamburga.

-Pomimo sprzeciwu rodziców, pojechała tam, szukając lepszego życia. Uważała, że ci dobrzy koledzy z gier na pewno nie zrobią jej krzywdy. Miała zadzwonić do domu po pierwszej wypłacie, ale telefon milczał. Wtedy rodzice zwrócili się do nas. Analiza jej laptopa i X-Boxa wykazała, że do komunikacji używała aplikacji Discord. Jest to aplikacja, której uczestników w żaden sposób nie można namierzyć. Po kilku tygodniach ciężkiej pracy wolontariuszy oraz dzięki zasadzce zorganizowanej przez policję w Hamburgu, udało nam się odnaleźć rumuńskiego handlarza. Dziewczyna została sprzedana, odurzona narkotykami, pobita i zmuszona do prostytucji. Przeżyła, ale jej życie rozpadło się na kawałki

-relacjonują pracownicy fundacji i dodają:

-Nie chcemy tym postem krytykować gier i komunikatorów. Chcemy wam przekazać, że handlarze ludźmi, pedofile oraz handlarze narkotyków już nie korzystają z łatwo namierzalnych telefonów komórkowych. Brutalnie wtargnęli oni do świata graczy komputerowych i tam zastawiają sidła na nowe ofiary.

Inf.: Fundacja "Wadera"

Polska - najnowsze informacje