środa, 21 lutego 2024 11:31

Jerzy Stuhr kończy karierę. Jaki jest powód?

Autor Katarzyna Domagała
Jerzy Stuhr kończy karierę. Jaki jest powód?

Jerzy Stuhr wydał oficjalne oświadczenie dotyczące jego dalszej kariery. Zapowiedział w nim, że po najbliższej próbie w Teatrze Polonia zakończy karierę.

Jerzy Stuhr jest jednym z czołowych polskich aktorów. Obecnie przygotowuje się do jednego ze spektakli w Teatrze Polonia. Wydał jednak oświadczenie, w którym zapowiada zakończenie swojej kariery. Dlaczego? Aktor stwierdził, że jest na o po prostu "za stary".

W czwartek, 22 lutego w Teatrze Polonia w Warszawie należącym do Krystyny Jandy odbędzie się premiera sztuki „Geniusz”. Reżyseruje ją właśnie Jerzy Stuhr, jak również gra w niej postać Stanisławskiego. Po wtorkowej próbie przekazał on prasie, że tą rolą chce on zakończyć swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Poinformował, że po wystawieniu "Geniusza" przechodzi na emeryturę.

Jerzy Stuhr zaznaczył jednak, że nie rezygnuje całkowicie z aktorstwa. Zaznaczył, że może występować w produkcjach filmowych, do których ma słabość.

Teatr, który kocham i uczenie młodych, co jeszcze bardziej kochałem, to już chyba czas zakończyć. Mam jednak jeszcze ciągotki filmowe! – powiedział prasie.

Fot.: Cezary Piwowarski (Wikipedia)

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka