poniedziałek, 24 czerwca 2024 07:10

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani". Dzieci ze Spytkowic najlepsze w archidiecezji!

Autor Mirosław Haładyj
"Jesteśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani". Dzieci ze Spytkowic najlepsze w archidiecezji!

"Dzieci Boże" ze Spytkowic zwyciężyły w konkursie „Dzieci śpiewają hymn Kongresu Eucharystycznego”. Statuetka i nagroda główna trafiły już do „Dzieci Bożych”.

Zespół z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej wygrał organizowany przez Archidiecezję Krakowską konkurs na najlepsze wykonanie hymnu „Kochasz nas, Jezu”. Celem zmagań było zachęcenie małych artystów do włączenia się w trwający do 15 czerwca 2024 r. Kongres Eucharystyczny.

W zmaganiach wzięło udział wiele zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz scholi działających przy kościołach, parafiach i szkołach.

– Spośród przesłanych zgłoszeń jury, na którego czele stanął duszpasterz młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, ks. Marcin Filar, wyłoniło zwycięzcę. Został nim zespół „Dzieci Boże” z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach

– przekazała archidiecezja.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani. Już nie możemy się doczekać pobytu w Ośrodku w Zembrzycach!

– powiedziała prowadząca "Dzieci Boże" Gertruda Chlebicka.

W związku z nieobecnością laureatów podczas obchodów Archidiecezjalnego Dnia Dziecka 8 czerwca 2024 r. w Rabce-Zdroju, statuetka oraz nagroda ks. Arcybiskupa zostały przekazane w późniejszym terminie.

Inf. i foto: Archidiecezja Krakowska

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka