poniedziałek, 9 września 2019 11:44

Już jutro zbadasz piersi w Biskupicach

Autor Marzena Gitler
Już jutro zbadasz piersi w Biskupicach

Już jutro w Biskupicach zatrzyma się mobilna pracownia mammograficzna LUX MED, w której bezpłatne badania mogą wykonać kobiety urodzone w latach 1950-1969. Jak się zgłosić na mammografię?

LUX MED po raz kolejny zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała 10 września w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Urzędzie Gminy Biskupice, Tomaszkowice 455

Na badania nalezy się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

inf. i foto: LUX MED

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje