wtorek, 28 lipca 2020 14:00

Już niedługo Dożynki Powiatowe i konkurs na najpiękniejszy wieniec! Sprawdź szczegóły

Autor Mirosław Haładyj
Już niedługo Dożynki Powiatowe i konkurs na najpiękniejszy wieniec! Sprawdź szczegóły

W 3. niedzielę sierpnia, jak co roku, Starostwo Powiatowe w Bochni wspólnie z parafią pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni zorganizuje tradycyjne Dożynki Powiatowe.

Tegoroczne uroczystości rozpoczną się 16 sierpnia o godz. 14.00 na Placu gen. Okulickiego, gdzie zostanie sformowany korowód dożynkowy, który przejdzie do Bazyliki św. Mikołaja na mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Po mszy na Placu Sanktuaryjnym zostanie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Zapraszamy do udziału w nim koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, sołectwa, gminy, parafie, stowarzyszenia z terenu powiatu bocheńskiego. Wszyscy chętni do udziału w konkursie proszeni są o przesłanie zgłoszeń w terminie do 10 sierpnia, zgodnie z załączonym regulaminem konkursu

-czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Bochni.

Komisja konkursowa, powołana przez Starostę Bocheńskiego, dokona oceny zgłoszonych wieńców i wyłoni najpiękniejsze. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne, za zdobycie I miejsca - 1200 złotych, II miejsca - 800 zł i III miejsca - 600 zł. Komisja może przyznać również wyróżnienia.

Inf. i fot.: Starostwo Powiatowe w Bochni.

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje