poniedziałek, 24 kwietnia 2023 04:00

Już prawie milion dla Technikum Jeździectwa w Jordanowie

Autor Mirosław Haładyj
Już prawie milion dla Technikum Jeździectwa w Jordanowie

Wypożyczenie koni treningowych dla młodzieży oraz transport na zajęcia będzie możliwe dzięki przekazanym przez samorząd województwa środkom. Marszałek Witold Kozłowski podczas spotkania w Suchej Beskidzkiej podpisał umowę opiewającą na 180 tysięcy złotych.

W wydarzeniu uczestniczyła radna województwa Danuta Kawa, starosta suski Józef Bałos, wicestarosta Stanisław Hutniczak, burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt, dyrektor szkoły Iwona Turchan oraz dyrektor Departamentu Edukacji UMWM Dariusz Styrna.

-W sumie to już piąty rok dofinansowania szkoły. W tym roku kwota jest nieco niższa, ale jeżeli będzie taka potrzeba to zwiększymy tę dotację, która pozwoli w pełni zapewnić kształecenie młodzieży na wysokim poziomie

- powiedział marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Kierunek technik jeździectwa funkcjonuje w Zespole Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie od 2018 roku. Cieszy się popularnością wśród uczniów. Obecnie, w czwartej klasie uczy się 29 uczniów, w tym 17 uczniów po szkole gimnazjalnej oraz 12 po szkole podstawowej.

W latach 2018-2022 samorząd województwa przekazał łączną sumę dofinansowania w wysokości 785 tysięcy złotych. Co z tegorocznym wsparciem daję kwotę bliską miliona złotych.

Inf. i foto: UMWM

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka