sobota, 19 października 2019 16:43

Kalwaria Zebrzydowska. Pracownia Sztuki Sakralnej zainaugurowała swoją działalność

Autor Mirosław Haładyj
Kalwaria Zebrzydowska. Pracownia Sztuki Sakralnej zainaugurowała swoją działalność

19 października w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej swoją działalność rozpoczęła Pracownia Sztuki Sakralnej.

Pierwsi kursanci i prowadzący spotkali się o godz. 10:00 na wspólnej modlitwie psalmami. W czasie inauguracji pracownię poświęcił kustosz kalwaryjskiego sanktuarium o. dr Konrad Cholewa OFM w obecności zgromadzonych miłośników i entuzjastów ikonografii i sztuki sakralnej.

Następnie wykład pod tytułem „Szkoła artystyczna w opactwie Beuron i idea benedyktyńskiej pracy” wygłosił o. Cyprian Moryc OFM, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii sztuki.

Po Eucharystii, która została odprawiona o godzinie 11:00 w Kaplicy Męki Pańskiej w Sanktuarium, uczestnicy kursu wzięli udział w zwiedzaniu bazyliki i klasztoru, a po przerwie obiadowej rozpoczęli zajęcia plastyczne w pracowni.

W planie dnia, po kolacji, przewidziana jest jeszcze prezentacja patronów pracowni oraz programu zajęć oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Całość zakończy się o godz. 22:00.

Więcej na temat bernardyńskiej Pracowni Sztuki Sakralnej można i prowadzonej przez nią kursów plastycznych znajdziesz TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: br. Ewaryst Buła OFM

Wadowice - najnowsze informacje