niedziela, 5 marca 2023 12:21

Karetka z nowotarskiego szpitala trafi na Ukrainę. Pomocy nie powstrzymało nawet podpalenie

Autor Patryk Trzaska
Karetka z nowotarskiego szpitala trafi na Ukrainę. Pomocy nie powstrzymało nawet podpalenie

W ramach konwoju humanitarnego na Ukrainę miał trafić ambulans. Niestety, po piątkowym pożarze w Radłowie nie nadawał się on do użytku. Teraz wiadomo, że pomimo tego wydarzenia nasi wschodni sąsiedzi otrzymają potrzebny sprzęt. Wszystko za sprawą nowotarskiego szpitala, który zgodził się przekazać ambulans w miejsce uszkodzonej karetki.  

W piątek na Ukrainę ruszył konwój 6 karetek oraz 4 samochodów. Niestety, w Radłowie (powiat tarnowski) wybuchł pożar w wyniku którego uszkodzone zostały trzy samochody oraz karetka. Sprzęt nie nadawał się do przekazania naszym sąsiadom, dlatego konwój dotarł niekompletny.

Pomimo tego wydarzenia wiadomo już, że Ukraińcy otrzymają ten potrzebny do ratowania życia sprzęt. Wszystko to dzięki nowotarskiemu szpitalowi, który na prośbę wojewody małopolskiego Łukasza Kmity przekaże karetkę w miejsce uszkodzonego ambulansu.    

Policja zatrzymała 35-latka, który jest podejrzewany o podpalenie karetki.  Funkcjonariusze w żaden sposób nie łączą tego zachowania antyukraińskim.

foto - małopolska.pl

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka