poniedziałek, 23 sierpnia 2021 10:13

Kęty. Potrąciła 14-latka na przejściu dla pieszych

Autor Tomasz Stępień
Kęty. Potrąciła 14-latka na przejściu dla pieszych

O sporym szczęściu może mówić 14-latek z Kęt, który został potrącony przez kobietę jadącą skodą, gdy przeprowadzał rower przez przejście dla pieszych.

W sobotę, 21 sierpnia 2021 o godzinie 19.00 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Kościuszki, gdzie doszło do potrącenia małoletniego pieszego na przejściu dla pieszych. To już kolejne tego typu zdarzenie.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 43-letnia mieszkanka powiatu bielskiego, kierując samochodem marki Skoda Fabia wyjeżdżając z ronda, na przejściu dla pieszych potrąciła 14-latka, który prowadząc rower, razem z matką przechodził przez ulicę.

Na szczęście skutki wypadku nie były poważne. – W wyniku potrącenia chłopiec doznał ogólnych potłuczeń i został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji – informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, Oficer Prasowy KPP Oświęcim. I przypomina o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu stojącemu przed przejściem dla pieszych. – Apelujemy, aby wsiadając za kierownicę przestrzegać przepisów drogowych oraz zachować uwagę i koncentrację. Chwila nieuwagi, czy pośpiech może kosztować życie – mówi Małgorzata Jurecka.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje