środa, 17 maja 2023 08:48

Kierowca audi prosił się o śmierć. Dramatyczne chwile na niestrzeżonym przyjeździe kolejowym

Autor Norbert Kwiatkowski
Kierowca audi prosił się o śmierć. Dramatyczne chwile na niestrzeżonym przyjeździe kolejowym

Do bardzo nieodpowiedzialnego zachowania ze strony kierowcy audi doszło 16 maja, około godziny 9:30 w Bulowicach (powiat oświęcimski).

27-latek może mówić o ogromnym szczęściu, ponieważ z całego zdarzenia wyszedł praktycznie bez obrażeń. Na pomoc ruszyli mu policjanci, którzy w tym momencie prowadzili zajęcia z uczennicami technikum logistycznego o profilu ratownictwo medyczne z Powiatowego Zespołu nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach.

Funkcjonariusze w trakcie działań przez radiostację usłyszeli komunikat, że na przejeździe kolejowym w Bulowicach przy ulicy Zacisze doszło do zderzenia pociągu z samochodem osobowym. W związku z powyższym błyskawicznie przerwali akcję, po czym natychmiast skierowali się na miejsce zdarzenia, gdzie podjęli interwencję związaną z zabezpieczeniem miejsca oraz udzieleniem pierwszej pomocy kierowcy samochodu osobowego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach ustalili, że 27-letni mieszkaniec gminy Kęty kierując samochodem marki Audi, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, tuż przed jadący pociąg osobowy relacji Bielsko Biała  - Kraków. Na sprawcę kolizji nałożono mandat oraz punkty karne.

Na miejscu interweniowały liczne jednostki Straży Pożarnej, m.in. z OSP Bulowice.

- Zostaliśmy zaalarmowani do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem pasażerskim. Poszkodowana została jedna osoba, jednak po badaniu przez ZRM nie wymagała hospitalizacji. Na czas działań przejazd przy ul. Zacisze był całkowicie zablokowany. - o czym poinformowali w swoim komunikacie.

Foto: KPP w Oświęcimiu, OSP Bulowice

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka