wtorek, 29 listopada 2022 09:00

Kierowco! Za to wykroczenie grozi nawet 3 tysiące mandatu

Autor Katarzyna Jamróz
Kierowco! Za to wykroczenie grozi nawet 3 tysiące mandatu

Mróz zostawia na szybach samochodów warstwę szronu i lodu. Poranny pośpiech powoduje, że nie zawsze dokładnie odladzamy i czyścimy szyby w naszych pojazdach, co może później skutkować dramatycznymi zdarzeniami na drodze. Jazda "na czołgistę" jest nieodpowiedzialna i niebezpieczna.

Jazda samochodem i obserwowanie drogi tylko przez mały fragment odlodzonej powierzchni szyby stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu, szczególnie w momencie, kiedy wjeżdżamy na skrzyżowanie, zbliżamy się do przejścia dla pieszych lub włączamy się do ruchu.

– Pamiętajmy o właściwym utrzymaniu i przygotowaniu samochodu do jazdy! Artykuł 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym określa, że pojazd musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę

– przypomina asp. szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy zakopiańskiej policji.

Popełnienie takiego wykroczenia może skutkować mandatem karnym w wysokości nawet 3000 złotych. Cieszmy się urokami zimy, ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i innych.

Fot. Policja Zakopane

Inf. Policja Zakopane
Fot. Policja Zakopane/Edycja własna

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka