piątek, 12 stycznia 2024 14:47

Kłęby dymu w powiecie nowosądeckim. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Autor Patryk Trzaska
Kłęby dymu w powiecie nowosądeckim. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Języki ognia w powiecie nowosądeckim. W płomieniach stanął budynek gospodarczy, wewnątrz którego znajduje się samochód dostawczy. Akcja gaśnicza strażaków trwała ponad dwie godziny.

Do zdarzenia doszło w środę (10 stycznia) około godziny 13:00. Dzwoniący na numer alarmowy, poinformował strażaków, że w Mostkach (powiat nowosądecki) pali się budynek gospodarczy wewnątrz którego znajduje się samochód dostawczy. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, a zagrożone były pobliskie budynki.  

Na miejsce skierowano zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Moszczenica Niżna, OSP Stary Sącz, OSP Gołkowice Górne oraz OSP Gaboń. Z racji utrudnionego dostępu do wody, strażacy zorganizowali ją poprzez dostawy samochodami pożarniczymi.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na ugaszeniu szalejącego pożaru. Strażacy dokonali też prac rozbiórkowych drewnianej konstrukcji budynku oraz wynieśli nadpalone drewno na zewnątrz i przelali je wodą. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono kontrolę pogorzeliska i sąsiadujących budynków, podczas której nie stwierdzono zagrożeń.

Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

fot. JRG nr 2 w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka