piątek, 18 września 2020 12:36

Klub Seniora w Dębnie? Już za rok!

Autor Emilia Gara
Klub Seniora w Dębnie? Już za rok!

W ostatnich dniach  rozpoczęto prace remontowe przy budynku tzw. „Organistówki” w Dębnie, w którym ma powstać Klub Senior +. Budynek  wskazany na działalność seniorów musi przejść gruntowną przebudowę. Modernizację rozpoczęto od prac rozbiórkowych.

W ramach inwestycji wyremontowane zostaną wszystkie wnętrza. Powstanie pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję spotkań, kuchnia, miejsce pełniące funkcję szatni oraz dwie łazienki. Wszystkie pomieszczenia będą dostosowane do osób niepełnosprawnych i z dysfunkcjami ruchowymi pozwalając tym samym na komfortowe korzystanie z pomieszczeń placówki. Zakres robót obejmuje również wykonanie nowego dachu wraz z pokryciem, wykonanie nowego stropu, budowę kominów wentylacyjnych i spalinowych oraz prace towarzyszące (ocieplenie ścian i roboty murowe). Powstaną również nowe instalacje centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjne.

Gmina Dębno na całą inwestycję pozyskała dofinansowanie od Wojewody Małopolskiego w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” w kwocie 150 000,00 zł. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec tego roku.

Inf. i fot.: UM Dębno

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje