czwartek, 24 czerwca 2021 12:56

Wieliczka. Kolejny krok do poprawy bezpieczeństwa w Rożnowej

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Kolejny krok do poprawy bezpieczeństwa w Rożnowej

Gmina Wieliczka podpisała umowę na opracowanie koncepcji przebudowy niebezpiecznych skrzyżowań w Rożnowej. O realizację tej inwestycji zabiegali sami mieszkańcy. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie, ale nie będzie to łatwe zadanie.

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka podpisał umowę opracowanie wielowariantowej koncepcji rozbudowy skrzyżowania w Rożnowej. Chodzi o przecięcie drogi wojewódzkiej nr DW 964 z drogami powiatowymi nr 2034K i 2022K i drogą gminną nr 561064K. Samo opracowanie koncepcji pochłonie 60 tys. zł brutto.

Rożnowa powiat wielicki mapa
Niebezpieczne skrzyżowania w Rożnowej zostana przebudowane - mapa Głos 24 / Open StreetMaps

O przebudowę skrzyżowań apelowali mieszkańcy i sołtysi. W sprawę zaangażowała się Elżbieta Sendor, radna miejska z Mietniowa, która w październiku 2020 roku zwróciła się do Zarządu Województwa Małopolskiego o przebudowę niebezpiecznych skrzyżowań w Rożnowej. Problemem zainteresowała też władze miasta i powiatu, które zadeklarowały współfinansowanie inwestycji.

Co dalej z niebezpiecznymi skrzyżowaniami w Rożnowej? Mamy najświeższe informacje
Wiadomości Wieliczka. Jest zgoda na opracowanie wielowariantowej koncepcji modernizacji niebezpiecznych skrzyżowań w Rożnowej. Sprawę nagłośniła wielicka radna Elżbieta Sendor

foto: UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje