niedziela, 4 lipca 2021 08:24

Kolejny poważny wypadek w Tarnowie. Na pracownika osunęła się ziemia

Autor Aleksandra Tokarz
Kolejny poważny wypadek w Tarnowie. Na pracownika osunęła się ziemia

Do kolejnego poważnego wypadku doszło w piątek, 2 lipca, w Tarnowie. Na pracownika, wykonującego prace ziemne w wykopie, osunęła się ziemia. Na szczęście tym razem mężczyznę udało się uratować. Trafił on jednak do szpitala w ciężkim stanie.

Zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 11, u zbiegu ulic Bernardyńskiej i Dąbrowskiego. W ścisłym centrum miasta pracownicy wykonywali przyłącz kanalizacyjny. W pewnym momencie na jednego z robotników osunęła się ziemia.

Na szczęście poszkodowany natychmiast otrzymał pomoc. Na miejscu zjawiła się straż pożarna, a strażacy przystąpili do wydobycia mężczyzny spod zwałów ziemi. Poszkodowany cały czas był przytomny. Został przetransportowany do szpitala w poważnym stanie.

Szczegóły tego zdarzenia wyjaśnia policja. O wypadku powiadomiono także Państwową Inspekcję Pracy.

To kolejne, podobne zdarzenie, które miało miejsce w ostatnim czasie w Tarnowie. Przypomnijmy, 30 czerwca, podczas prac rozbiórkowych hali przy ul. Rozwojowej, jeden z fragmentów oderwał się od konstrukcji i przygniótł pracownika. Niestety, 35-latka nie udało się uratować.

Tragedia podczas rozbiórki starej hali w Tarnowie. Nie żyje 35-letni pracownik
Wiadomości Tarnów. Dramatyczny wypadek podczas rozbiórki starej hali na terenie dawnej odlewni Zakładów Mechanicznych. Nie żyje 35-latek.

fot. Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski

Tarnów - najnowsze informacje