poniedziałek, 12 września 2022 09:49

Kolejny protest w krakowskim MORD. Egzaminy odwołane

Autor Tomasz Stępień
Kolejny protest w krakowskim MORD. Egzaminy odwołane

Od poniedziałku egzaminatorzy w całej Polsce trzeci raz wznawiają protest. Egzaminy nie odbędą się także w krakowskim MORD.

Egzaminatorzy protestują, bo domagają się podwyżek i zmian organizacyjnych w ośrodkach. – Początkujący egzaminator zarabia poniżej 3000 zł netto. W moim przypadku było to dokładnie 2860 zł. Taki egzaminator przez 3 lata nie ma prawa, zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, podnosić uprawnień, a w obecnej sytuacji, przy tym poziomie inflacji musi jakoś przeżyć za te pieniądze – mówił w czasie poprzedniego protestu jeden z jego organizatorów. Odbył się on w połowie sierpnia i trwał 3 dni. Protestujący domagali się też rozmów z ministrem Andrzejem Adamczykiem, gdyż, jak twierdzili,  mimo tego, że od lat sygnalizują problemy, nic się nie dzieje. – W ubiegłym roku wpłynęła petycja poparta przez 90 proc. aktywnych zawodowo egzaminatorów i tam postulaty były zawarte. Oczywiście petycja została zmarginalizowana. Minister odpowiedział na zasadzie "nie, bo nie". Odbiliśmy się od ściany – mówią organizatorzy protestu.

Podobnie było tym razem, sprawy do przodu się nie posunęły. – Protestujemy, ponieważ spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury zakończyło się fiaskiem – piszą egzaminatorzy. Dlategow MORD w Krakowie wszystkie egzaminy zaplanowane na dzień 12 września b. r. (poniedziałek) w Oddziałach Terenowych przy ul. Balickiej 127 w Krakowie i przy ul. Stanisławy Leszczyńskiej 7 w Oświęcimiu nie odbędą się.

Jak informuje MORD, w ośrodku w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 33a odbędą się następujące egzaminy: Teoretyczne: wszystkie; Praktyczne: Kat. C : godziny rozpoczęcia: 6.00, 7.30, 9.00, 10.50, 12.20; Kat. C+E: godziny rozpoczęcia: 6.00, 7.55, 10.10, 12.05; Pozostałe egzaminy w ośrodku w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 33a nie odbędą się. – Osoby, których egzaminy zostały odwołane są proszone o kontakt z lokalnym Biurem Obsługi Klienta w celu wyznaczenia nowego, dogodnego terminu egzaminu. Za utrudnienia przepraszamy. W związku z zaistniałą sytuacją bardzo prosimy zainteresowane osoby o śledzenie aktualnych komunikatów na stronie www.mord.krakow.pl – czytamy w komunikacie.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje