piątek, 1 września 2023 14:44

Kolizja trzech osobówek na Sądecczyźnie. Droga zablokowana

Autor Patryk Trzaska
Kolizja trzech osobówek na Sądecczyźnie. Droga zablokowana

O krok od tragedii w miejscowości Nowa Wieś w powiecie nowosądeckim. W nocy na DK nr 75 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Działania służb trwały dwie i pół godziny.

Do zdarzenia doszło wczoraj (31 sierpnia) o godzinie 20:20.  Zastępy z JRG  w Krynicy zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś zadysponowane zostały do wypadku w Nowej Wsi (powiat nowosądecki).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 75 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowało łącznie trzy osoby. Wszystkie osoby opuściły pojazdy. Jedna z nich została poszkodowana.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Osoba poszkodowana przekazana została przybyłym ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego i została przewieziona do szpitala.

Strażacy odłączyli akumulatory w samochodzie oraz kierowali wahadłowo ruchem drogowym. Zastępy OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych przez Policję.

Działania strażaków trwały dwie i pół godziny.

inf. PSP Nowy Sącz

fot. JRG Krynica Zdrój

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka