środa, 23 września 2020 10:31

Koronawirus na Oddziale Kardiologii w Nowym Targu!

Autor Emilia Gara
Koronawirus na Oddziale Kardiologii w Nowym Targu!

Na Oddziale Kardiologii w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z pacjentów. W dalszym ciągu trwają testy. Zakażony pacjent został przetransportowany do innego szpitala w  Małopolsce.

Zakażony okazał się jeden z pacjentów. Przed przyjęciem na oddział mężczyzna został zgodnie z wytycznymi przebadany pod kątem zakażenia koronawirusem. Wynik testu był ujemny. Po 6/7 dniach przebywania na oddziale, mężczyzna zaczął wykazywać symptomy zarażenia, więc powtórzono test, który tym razem dał pozytywny wynik. Po potwierdzeniu zakażenia szpital musiał wstrzymać przyjęcia i objąć część pracowników kwarantanną.


Prawdopodobnie w poniedziałek ostatnim osobom zostanie wykonany test na obecność koronawirusa. Jeżeli okaże się, że wszystko jest w porządku to od przyszłego wtorku zamierzamy wznowić przyjęcia na oddział kardiologiczny - poinformował Marek Wierzba - dyrektor szpitala.


Jeżeli okaże się, że większość przebadanych ma pozytywny wynik testu szpital podejmie dalsze kroki. Aktualnie oddział funkcjonuje normalnie, a personel pracuje w stosownym zabezpieczeniu. Pracownicy noszą maski, rękawiczki i przyłbice.


We wtorek rano będziemy mieli wyniki. Liczymy, że wszystko dobrze się skończy - powiedział dyrektor szpitala.

Fot.: Pixabay

Podhale

Podhale - najnowsze informacje