środa, 21 października 2020 12:08

Koronawirus u toruńskich redemptorystów. Co z ojcem Rydzykiem?

Autor Aleksandra Tokarz
Koronawirus u toruńskich redemptorystów. Co z ojcem Rydzykiem?

Zakażenie koronawirusem potwierdzono w klasztorze Ojców Redemptorystów im. św. Józefa w Toruniu. Tam pełni posługę ojciec Tadeusz Rydzyk.

-W związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku zakażenia Covid-19 w zespole duszpasterzy parafii św. Józefa w Toruniu w trosce o bezpieczeństwo wiernych postanowiliśmy o zamknięciu świątyni w dniu 20 października 2020 roku do czasu wyjaśnienia okoliczności, wszczęcia procedur przez władze sanitarne i wykluczenia możliwości zakażenia u kapłanów, którzy mogliby bezpiecznie w kościele posługiwać – poinformowano w komunikacie, opublikowanym na stronie internetowej parafii.

Kościół zostanie prawdopodobnie otwarty w piątek, 23 października, po tym, jak przeprowadzona zostanie dezynfekcja świątyni, a do posługi wydelegowani zostaną kapłani, którzy nie mieli możliwości kontaktu z osobami zakażonymi.

-Działania te podejmujemy w poczuciu odpowiedzialności za wiernych, którzy gromadzą się w kościele św. Józefa w Toruniu. Ufamy Bożej Opatrzności i polecamy się opiece św. Józefa – napisano.

Parafia św. Józefa w Toruniu to miejsce, w którym posługę pełni dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk.

fot. Dom Pielgrzyma w Toruniu

Polska

Polska - najnowsze informacje