środa, 20 stycznia 2021 09:22

Koronawirus w Lewicy. Zakażonych już pięciu posłów

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w Lewicy. Zakażonych już pięciu posłów

Pozytywny wynik testu na koronawirusa mają Włodzimierz Czarzasty, Tomasz Trela, Marcin Kulasek i Wiesław Szczepański.  We wtorek popołudniu okazało się, że zakażona jest także Anna Maria Żukowska.

O swoim zakażeniu Włodzimierz Czarzasty poinformował wczoraj w mediach społacznościowych.

Niestety 🤦🏻 Uważajcie na siebie, trzymajcie się zdrowo i pamiętajcie: Dystans ✋ Maseczka 😷 Dezynfekcja 🧴

Opublikowany przez Włodzimierza Czarzastego Wtorek, 19 stycznia 2021

Poza Włodzimierzem Czarzastym, koronawirusa potwierdzono również u dwóch ważnych członków partii – wiceprzewodniczącego Tomasza Treli oraz posła Wiesława Szczepańskiego. We wtorek popołudniu okazało się, że zakażona jest także Anna Maria Żukowska.

Informacje potwierdził Dariusz Wieczorek, sekretarz klubu parlamentarnego Lewicy: - Od rana zajmuję się sprawami organizacyjnymi. Trzeba zamknąć warszawskie biuro, przeprowadzić dezynfekcję i rozdzielić załogę. Wprowadzamy stan podwyższonego bezpieczeństwa - przekazał Interi polityk SLD.

Dezynfekcja odbędzie się również w Sejmie. We wtorek zamknięto pomieszczenia Lewicy w Sejmie w celu ich odkażenia, aby mogły działać w dniach posiedzenia Sejmu, które rozpoczyna się w środę. - Na obradach będziemy działać w ograniczonym składzie – powiedział Dariusz Wieczorek.

Przypominamy, że zakażony jest również wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który trafił w poniedziałek do szpitala. Pisaliśmy o tym tu:

Jacek Sasin trafił do szpitala! Powodem - koronawirus
Jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznika Ministerstwa Aktywów Państwowych Karola Manysa wicepremier Jacek Sasin przebywa w szpitalu z powodu COVID-19. - Wicepremier Jacek Sasin jest pod opieką lekarzy w szpitalu - powiedział PAP rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych. Zakażenie kor…

foto: Fb. Włodzimierz Czarzasty

koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje