czwartek, 30 lipca 2020 08:55

Koronawirus w Polskich Liniach Lotniczych LOT i Urzędzie Lotnictwa Cywilnego

Autor Mirosław Haładyj
Koronawirus w Polskich Liniach Lotniczych LOT i Urzędzie Lotnictwa Cywilnego

Dezynfekcji poddano biurowiec LOT-u, a wielu pracowników kontynuuje pracę w sposób zdalny.

Jak podaje Polsat News, zakażenia koronawirusem wykryto w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego (jeden pracownik) i Polskich Liniach Lotniczych LOT (łącznie trzy przypadki, w tym pracownik lotniska). Wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonymi, zostały umieszczone w kwarantannie. Zapewniono natomiast, że zakażeni pracownicy nie mieli kontaktu z pasażerami.

Obowiązujące w PLL LOT procedury pozwoliły na wczesne wykrycie zakażenia COVID-19 u kilku pracowników biurowych. W tym przechodzących chorobę bezobjawowo. Osoby te zostały objęte opieką medyczną, a wszyscy pracownicy siedziby spółki zostali profilaktycznie skierowani na badania przesiewowe

- napisano w przytaczanym przez Polsat News komunikacie przewoźnika.

Dezynfekcji poddano biurowiec LOT-u, a wielu pracowników kontynuuje pracę w sposób zdalny.

Przewoźnik informuje, że członkowie personelu latającego są poddawani regularnym badaniom, a ich częstotliwość uzależniona jest m.in. kierunków, z jakich wykonywane były rejsy.

W związku z wykrycie koronawirusa u pracownika Urzędu Lotnictwa Cywilnego, odwołano spotkania zewnętrzne, a praca odbywa się w formie zdalnej.

ULC jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi i postępuje zgodnie z ich zaleceniami. Osoby, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem zostały objęte opieką sanitarną i poddane testom, które nie wykazały wyników dodatnich

- poinformował ULC w cytowanym przez Polsat News komunikacie.

Zaplanowane wcześniej egzaminy odbędą się normalnie z zachowaniem, tak jak dotychczas, reżimu sanitarnego.

Inf.: Polsat News

Polska

Polska - najnowsze informacje