środa, 23 grudnia 2020 10:01

Koronawirus. Zapisy na szczepienia od 15 stycznia!

Autor Wiktoria Mitura
Koronawirus. Zapisy na szczepienia od 15 stycznia!

Od połowy stycznia ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy przeznaczone będą dla osób spoza grup priorytetowych, czyli takich, którzy są nieobjęci pierwszeństwem, np. medyków, farmaceutów, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych czy też ze względu na podeszły wiek.

Adam Niedzielski w Trzecim Programie Polskiego Radia poinformował, że od 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia. Tego też dnia, będzie uruchomiona infolinia, pod którą będą odbywały się zapisy.

Ruszamy od 15 stycznia. Mamy przygotowaną już infolinię pod numerem 989, pod którą będą zbierane te zapisy, ale te zapisy zbierać będzie można też innymi kanałami – w swojej pobliskiej przychodni czy poprzez elektroniczny formularz, który też będzie dostępny na stronach internetowych związanych z resortem zdrowia. Te metody wszystkie zostaną uruchomione 15 stycznia, bo też będziemy wtedy dokładnie wiedzieć, do jakich punktów można się zapisać – wyjaśnił minister.

Niedzielski przypomniał, że szczepienia rozpoczynają się już 27 grudnia. Odbywać się będą tylko w wyznaczonych szpitalach. Pierwszy pacjent zostanie zaszczepiony w szpitalu w Warszawie (w MSWiA).

Ta pierwsza partia, która do nas przyjedzie, mówię tutaj o 10 tys.  szczepień, zostanie rozdystrybuowana między 72 szpitale, które w  pierwszej kolejności zostały wskazane jako te podmioty, które są na  pierwszej linii walki z covidem, stąd wybór tych 72 szpitali –  wytłumaczył.

info: Radio Kraków

Polska

Polska - najnowsze informacje