wtorek, 6 kwietnia 2021 15:19

Kosiniak-Kamysz jest wolontariuszem na SOR w Krakowie

Autor Tomasz Stępień
Kosiniak-Kamysz jest wolontariuszem na SOR w Krakowie

Szef ludowców odłożył obowiązki posła, założył lekarski kitel i jest ochotnikiem pomagającym ludziom na szpitalnym oddziale covidowym.

Informację o tym, że Władysław Kosiniak-Kamysz jest wolontariuszem na szpitalnym oddziale ratunkowym przy ul. Skarbowej w Krakowie podał portal krknews.pl. Czytelniczce portalu udało się we wtorek, 6 kwietnia 2021 roku zrobić zdjęcie posłowi w trakcie pracy.

Niespodziewany wolontariusz w szpitalu Dietla ❗

Opublikowany przez KRKnews.pl Wtorek, 6 kwietnia 2021

Informację o tym, że Władysław Kosiniak-Kamysz pracuje jako wolontariusz, potwierdził też przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. – Przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Nie będzie naszego cotygodniowego spotkania, bo pomaga jako wolontariusz w Krakowie na SOR – napisał Borys Budka. Jak informuje przewodniczący PO, szef ludowców będzie tam co najmniej do końca tygodnia. – Wielki szacunek! I trzymam kciuki! – dodał Budka.

Władysław Kosiniak-Kamysz jest lekarzem. W 2006 ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był asystentem w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi CM UJ. W 2010 na macierzystej uczelni uzyskał stopień doktora nauk medycznych na podstawie pracy zatytułowanej Związek zmienności genu kodującego cyklohydrolazę GTP l z funkcją śródbłonka naczyniowego u chorych z cukrzycą typu 2.

fot: Facebook/Władysław Kosiniak-Kamysz

Kraków

Kraków - najnowsze informacje