sobota, 1 maja 2021 07:07

Kwiaty pod pomnikiem, protest na ulicach i spacer dla Unii po Bulwarach - 1 maja w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Kwiaty pod pomnikiem, protest na ulicach i spacer dla Unii po Bulwarach - 1 maja w Krakowie

1 maja w Krakowie nie odbędzie się tradycyjny pochód pierwszomajowy. Nie zabraknie jednak ludzi na ulicach. Najpierw będą protestować przeciwko lockdownowi, potem domagać się większej integracji z Unią Europejską.

Pod pomnikiem przy Daszyńskiego

Na obchody w Alei Ignacego Daszyńskiego w Krakowie zaprasza Nowa Lewica - Małopolska. O godz. 11 przewodniczący Nowej Lewicy - dawniej SLD - Małopolska Ryszarda Śmiałek, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Małopolskiego Józef Król oraz przedstawiciele organizacji  lewicowych w Krakowie złożą kwiaty pod pomnikiem Czynu Zbrojnego Proletariatu Krakowa.

Serdecznie zapraszamy na uroczystości Święta Pracy w Krakowie pod pomnikiem Czynu Zbrojnego Proletariatu Krakowa w Alei...

Opublikowany przez Nowa Lewica - dawniej SLD - Małopolska Piątek, 30 kwietnia 2021

Protest na Placu Szczepańskim

O godz. 11 na Placu Szczepańskim spotkają się sympatycy Strajku Kobiet i lokalne strajki pracownicze oraz związki zawodowe. Chcą zaprotestować przeciwko spowodowanej pandemią bardzo trudnej sytuacji wielu branż. Manifestanci przejdą potem ulicami Krakowa by wyrazić sprzeciw wobec ignorowania potrzeb i interesów przedsiębiorców i osób pracujących w zamkniętych przez rząd firmach.

"Mija rok w pandemii, który dla milionów pracowników i pracownic w Polsce oznacza zwolnienia, zatrudnienia na gorszych warunkach, bezrobocie, wypychanie na samozatrudnienie, niepewność i lęk przed jutrem. Wiele branż żyje czekając na kolejne informacje na temat obostrzeń. Na rynku pracy panuje ogromna konkurencja i wyzysk, bo osoby zatrudnione w sektorach zawieszonych przez pandemię (jak choćby gastronomia albo turystyka) muszą znaleźć pracę w innym miejscu, często poniżej swoich kwalifikacji lub wymagającą przekwalifikowania się. Dlatego 1 maja, Święto Pracy, jest wyjątkowo ważne w tym roku. Potraktujmy je jako nasze wspólne święto i przejdźmy ulicami Krakowa by walczyć o lepsze dziś i lepsze jutro. Wyraźmy swój sprzeciw wobec ignorowania naszych potrzeb i interesów. Mamy dość ignorancji władzy, która udaje, że wszystko jest po staremu, a bezrobocie wcale nie rośnie. Mamy dość ślepej wiary w pomoc przedsiębiorcom bez realnej pomocy szeregowym pracownikom i pracownicom. Mamy dość pozostawiania nas samym sobie przez długie miesiące pandemii!" - apelują organizatorzy.  

👇A na jutro rozkład jazdy jest taki👇 ➡️godzina 14:00,1 maja w Krakowie! https://fb.me/e/21TMdlkyb ➡️godzina 16:00, Chodźmy razem. Polska w UE! https://fb.me/e/1jVhxx1Ny No to widzimy się 🇪🇺 🇵🇱 🏳️‍🌈

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet - Kraków Piątek, 30 kwietnia 2021

Dla Unii po Bulwarach

17 rocznica wejścia Polski do UE jest okazją do wydarzenia „Chodźmy razem. Polska w UE!”. Organizatorami spaceru po Bulwarach, który rozpocznie się o godz. 16 przy ul. Powiśle u stóp Wawelu.

"W siedemnastą rocznicę dołączenia Polski do grona krajów Unii Europejskiej zapraszamy na spacer pod błękitnym i słonecznym (mamy nadzieję) niebem oraz niebieskimi i gwieździstymi (z całą pewnością) flagami. Świętujmy, bo należy świętować zwycięstwa, a dzień wstąpienia do Unii Europejskiej to bez wątpienia jeden z najlepszych dni w historii Polski. Spacerując bulwarami wiślanymi oraz ulicami miasta, pokażmy wszystkim napotkanym, że Unia nie jest odległym tworem brukselskiej biurokracji, ale wspólnotą najważniejszych wartości. To my, Europejki i Europejczycy, jesteśmy Unią!" - apelują organizatorzy: KOD Małopolskie i Akcja Europa.

Opublikowany przez KOD_Małopolskie Środa, 28 kwietnia 2021

Kraków

Kraków - najnowsze informacje