niedziela, 3 kwietnia 2022 17:09

[ZDJĘCIA] Groźny pożar hali w Nowej Hucie. W akcji aż 11 wozów

Autor Marzena Gitler
[ZDJĘCIA] Groźny pożar hali w Nowej Hucie. W akcji aż 11 wozów

Wczoraj wieczorem do groźnego pożaru doszło w hali serwisu MAN-a przy ul. Ujastek w krakowskiej Nowej Hucie. Na miejscu było aż 11 wozów strażackich i kontener ochrony układu oddechowego.

Unoszący się nad halą gęsty dym zauważono w sobotę, 2 kwietnia, po godzinie 18. Na miejsce zadysponowano aż 4 wozy ze Szkoły Aspirantów Pożarnictwa i aż 6 krakowskich JRG. Miejsce akcji zabezpieczały dwa radiowozy policji. Potrzebna też była pomoc Pogotowia Energetycznego.

Z powodu sypiącego gęsto śniegu i dużego zadymienia akcja była bardzo trudna. Na miejsce przywieziono kontener z wyposażeniem do ochrony układu oddechowego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Strażacy wycinali dojście do palącej się hali w blasze, którą była pokryta elewacja. Podawali wodę z wysięgników. Rozebrali też szczyt palącego się budynku i gasili palące się ocieplenie pod sufitem. W aparatach oddechowych podawali też strumienie wody do wnętrza hali.

Pożar opanowano po 4 godzinach. Straty na pewno będą ogromne, bo w hali diagnozowano i serwisowano nowoczesne samochody ciężarowe, do czego używa się drogiego oprogramowania i sprzętu. Ucierpiał też sam budynek.

Zdjęcia z akcji opublikował Kraków111 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

🗓2.04.2022 🕡18:12 📌Kraków, ul. Ujastek 🗒Pożar w hali serwisowej. Siły i Środki: JRG SA Kraków: - 259-21 - GBARt 2/20...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Sobota, 2 kwietnia 2022

fot. Fb. Kraków111 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje