czwartek, 16 lipca 2020 08:19

Kraków. Kolejne zmiany na Opolskiej. Trwa budowa linii tramwajowej

Autor Katarzyna Domagała
Kraków. Kolejne zmiany na Opolskiej. Trwa budowa linii tramwajowej

16 lipca została wprowadzona kolejna zmiana organizacji ruchu drogowego na ulicy Opolskiej. Zwężone zostały skrajne pasy ruchu na odcinku pomiędzy ul. Pleszowską a ul. Wyki. Pojawiły się nowe buspasy, aby ułatwić przejazd pojazdów komunikacji miejskiej.

Zmianie uległy lokalizacje przystanków komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy „Pleszowska” w kierunku ronda Ofiar Katynia przeniesiony został przed skrzyżowanie z ul. Pleszowską. Przystanek „Opolska Kładka” w kierunku ronda Ofiar Katynia został przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Wyki, a przystanek w kierunku Nowej Huty – za skrzyżowanie z ul. Batalionu „Skała” AK. Kładka dla pieszych jest czynna.

Zostały wprowadzone dodatkowe buspasy na ulicy Opolskiej, aby ułatwić przejazd pojazdów komunikacji miejskiej. W kierunku ronda ofiar Katynia pas obowiązuje na odcinku od skrzyżowania z al. 29 Listopada do ul. Pleszowskiej, a w kierunku Nowej Huty - od ul. Mehoffera do ul. Batalionu „Skała” AK.

Ponadto, wprowadzono zakaz parkowania pojazdów wzdłuż ul. Nad Sudołem z uwagi na poprowadzenie tą ulicą ruchu rowerowego. Zakaz nie dotyczy zatok postojowych. Zamknięto chodniki i ścieżki rowerowe wzdłuż ul. Opolskiej od kładki dla pieszych do ul. Batalionu „Skała” AK.

Zmiany mają związek z budową nowej linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej.


Źródło: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje