poniedziałek, 25 kwietnia 2022 14:15

Kraków: Kolejny sukces policji w walce z nielegalnym hazardem

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Kolejny sukces policji w walce z nielegalnym hazardem

Na przełomie marca i kwietnia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili cztery akcje na terenie miasta. Kryminalni weszli do punktów zlokalizowanych w różnych częściach Krakowa, gdzie zabezpieczyli łącznie 17 automatów służących do gier hazardowych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie regularnie prowadzą zintensyfikowane działania mające na celu zwalczanie szarej strefy w organizowaniu nielegalnych gier hazardowych. Ścisła współpraca krakowskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny przyniosła rezultaty.

Pod koniec marca policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami KAS przeprowadzili dwie realizacje wymierzone w organizatorów nielegalnych gier hazardowych. Pierwsza z nich miała miejsce 23 marca br. w jednym z punktów zlokalizowanym w rejonie Śródmieścia.

Pod wytypowanym adresem funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 4 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 1400 zł. Drugą z akcji policjanci i celnicy przeprowadzili 30 marca na terenie Podgórza. Kryminalni, działając w oparciu o pozyskane informacje, weszli do miejsca, gdzie miały być organizowane nielegalne gry hazardowe bez wymaganej koncesji oraz  rejestracji. W punkcie śledczy zabezpieczyli 3 nielegalne automaty oraz gotówkę w kwocie około 500 zł.

Kolejna wspólna realizacja krakowskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą oraz celników miała miejsce 4 kwietnia br. na terenie Nowej Huty. Funkcjonariusze, ustalili operacyjnie, że w jednym z punktów mogą odbywać się nielegalne gry hazardowe. Kiedy śledczy weszli do wnętrza lokalu zabezpieczyli w nim 7 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 750 złotych. Dzień później, 5 kwietnia br., miała miejsce kolejna akcja, w trakcie której funkcjonariusze zlikwidowali punkt z automatami do gier hazardowych zlokalizowany w rejonie Prokocimia. Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli w nim m.in. 3 automaty służące do nielegalnych gier.

Posiadanie automatów do nielegalnych gier hazardowych (bez odpowiedniej koncesji) zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o grach hazardowych w kwocie łącznej miliona ośmiuset tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na nielegalnych automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Inf. i foto: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje