wtorek, 4 maja 2021 14:03

Kraków. Koniec lockdownu dla galerii handlowych

Autor Marzena Gitler
Kraków. Koniec lockdownu dla galerii handlowych

Już dziś galerie handlowe w  całym kraju, w tym również te krakowskie, wracają do funkcjonowania w  pełnym zakresie. Klienci mogą zrobić zakupy m.in. w Centrum Handlowym Nowe Czyżyny, gdzie otwarte są wszystkie sklepy, restauracje oraz punkty  usługowe.

Czwarty lockdown dla handlu dobiegł  końca. Zgodnie z decyzją rządu, od dziś działalność wznawiają sklepy w  centrach handlowych, które do tej pory były zamknięte. Jednym z miejsc, w  którym mieszkańcy Krakowa znajdą komplet otwartych lokali są Nowe  Czyżyny, zlokalizowane w Nowej Hucie przy ul. Medweckiego 2.

W tym krakowskim centrum handlowym po  wielu tygodniach lockdownu ponownie czynne są sklepy odzieżowe i z  dodatkami, butiki, jubilerzy, perfumerie, salony ze sprzętem RTV i AGD,  sklepy z meblami i wyposażeniem wnętrz, upominkami oraz sklep budowlany.  Dostępny dla klientów jest także komplet wysp handlowych i lokali  usługowych m.in. kwiaciarnia oraz biuro podróży.

Od 29 maja działalność będą mogły  wznowić także wszystkie restauracje i kawiarnie, które aktualnie  prowadzą sprzedaż na wynos i z dostawą do domu. Będą one mogły  funkcjonować z maks. 50% obłożeniem oraz w reżimie sanitarnym.

- Po wielu tygodniach ograniczeń w  handlu mamy tak wyczekiwane luzowanie obostrzeń. Ostatni lockdown,  trwający 1,5 miesiąca, był bardzo dotkliwy dla najemców centrum  handlowego. Liczymy, że teraz uda się choć częściowo odrobić straty i  ożywić sprzedaż na dobre - mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Czyżyny w Krakowie.

Jak informują przedstawiciele  krakowskiego centrum handlowego, decyzja o zniesieniu ograniczeń to  dobry pretekst, by mieszkańcy wybrali się na odkładane do tej pory na  później zakupy.

- Od dziś klienci mają dostęp do  pełnej oferty naszego centrum handlowego, w tym ulubionych marek  modowych, sklepów z elektroniką czy wyposażeniem wnętrz. W wielu z nich  znajdą nie tylko wiosenne kolekcje, ale także niższe ceny. Promocje i  ciekawe oferty przygotowały m.in. sklepy odzieżowe i optycy. Można ich  szukać nie tylko w lokalach stacjonarnych, ale także wcześniej  zweryfikować na stronie internetowej nowe-czyzyny.pl – mówi Anna Brzozowska.

Choć centrum handlowe działa z kompletem  czynnych lokali, kupujący na zakupy mogą ruszyć bez obaw o swoje  bezpieczeństwo. Obiekt działa jak dotychczas w ścisłym reżimie  sanitarnym. Nadal obowiązywać będą także limity osób, które wybiorą się  na zakupy – aktualnie jest to 1 osoba na 15 m kw.

- W kwestii bezpieczeństwa nic się  nie zmienia. Niezmiennie komfort wszystkich użytkowników obiektu,  zarówno kupujących, jak i pracowników, jest dla najważniejszy. Mając na  uwadze obowiązujące w obiekcie restrykcyjne normy sanitarne i rozwagę  naszych klientów, jesteśmy o to spokojni - dodaje Anna Brzozowska.

inf. i foto: CH Nowe Czyżyny w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje