wtorek, 24 maja 2022 14:21

Kraków: Nie chcą Półtawskiej. Będą protestować i wymieniać nazwiska

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Nie chcą Półtawskiej. Będą protestować i wymieniać nazwiska

Szykuje się protest w sprawie nadania Wandzie Półtawskiej honorowego obywatelstwa Krakowa.

Rada Miasta Krakowa zdecydowała o szczególnym wyróżnieniu dla Wandy Półtawskiej.

– Pani Wanda Półtawska słynie głównie ze swojego fanatyzmu religijnego, przez którego pryzmat głosi wszystkie swoje krzywdzące opinie i tezy. Jest zaciekłą przeciwniczką aborcji, antykoncepcji, In Vitro, a wszystko to w  imię Boga przed strachem "grzechu Lucyfera". Jej deklaracji wiary dla  lekarzy jest niedopuszczalna a każdy lekarz, który ją podpisał, powinien  natychmiast zostać odsunięty od zawodu ( warto zapoznać się z  treścią). Decyzją radnych z ramienia PiS i  Przyjaznego Krakowa od prezydenta Jacka Majchrowskiego pod  przewodnictwem pana Komarewicza, jest haniebna i zaprzecza ideałom  Krakowa jako miasta przyjaznego wszystkim.

– mówi Katarzyna Wójtowicz z organizacji "DOŚĆ milczenia". Według inicjatorów protestu "większością głosów radnych PiS i Przyjaznego Krakowa od Jacka Majchrowskiego, RMK podejmuje decyzje niezgodne z oficjalną polityką miasta Krakowa". Organizatorzy zachęcają do udziału w proteście:

– Przyjdź. Wyraź swój sprzeciw. Masz prawo nie zgadzać się, żeby taka osoba jak p. Półtawska reprezentowała Kraków.

Protest odbędzie się w środę (25 maja) o godzinie 11:00 przed bramą wejściową do siedziby RMK. Termin nie jest przypadkowy - w tym czasie odbywać się będzie sesja rady.

Czytaj także:

Półtawska zbyt kontrowersyjna dla Krakowa? Radni podjęli decyzję
Dzisiaj, w środę 11 maja, miejscy radni podjęli decyzję w sprawie przyznania Honorowego Obywatelstwa Miasta Krakowa dr Wandzie Półtawskiej oraz aktorowi Jerzemu Treli. Pierwsza z kandydatur wzbudziła kontrowersje wśród przedstawicieli opozycji. Jej powodem były wypowiedzi Półtawskiej, która w sposób…

Fot.: wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje