środa, 22 czerwca 2022 13:37

Kraków nietypowy

Autor Artykuł sponsorowany
Kraków nietypowy

Chyba każdy z nas zna Kraków i przynajmniej raz w życiu był w nim w celach turystycznych. Nie każdy jednak zna to miasto od innej, nietypowej strony. W poniższym artykule przedstawimy nietypowe atrakcje w samym mieście jak i w jego okolicach.

Kraków i jego atrakcje

Kraków znany jest głównie ze swojej historii oraz pięknie zachowanej architektury. Zazwyczaj właśnie to jest celem wycieczek Polaków jak i turystów zagranicznych. Czasem jednak zdarza się, że turyści szukają innych atrakcji, które nie są typowe dla potencjalnego turysty. Kraków jest miastem pełnym różnorodności i każdy znajdzie coś dla siebie.

Trochę historii

Jednym z miejsc nieoczywistych dla zwiedzających jest Synagoga Remu, która znajduje się na krakowskim Kazimierzu. Jest to jedna z najstarszych synagog w Krakowie i jednocześnie jedyna, w której nadal odbywają się nabożeństwa zgodnie z tradycyjnymi porami. Powstała ona w XVI wieku wraz z przyległym do niej cmentarzem. Dzięki temu stanowi niezwykle bezcenny zespół kultury żydowskiej. Jan Matejka jak dobrze wiemy, stworzył wiele wspaniałych dzieł. Osoby interesujące się jego sztuką mogą odwiedzić jego dom rodzinny, w którym się urodził i wychował. Znajduje się on w samym sercu Rynku Głównego przy ulicy Floriańskiej 41. Na Rynku Głównym znajdziesz wiele innych miejsc do zwiedzania, wcale nie takich oczywistych. Kolejnym z nich jest muzeum witraży. Muzeum to jest otwarte tylko w dni powszednie i można je zwiedzać w określonych godzinach ze względu na to, że podczas zwiedzania można obserwować powstające dzieła. Jest to świetne miejsce dla dzieci i z pewnością ciekawe. Będąc w Krakowie, nie można ominąć Muzeum Krakowa znajdującego się w podziemiach Sukiennic. Muzeum to jest bardzo nowoczesne i bardzo ciekawie przedstawia historię Krakowa, a zwłaszcza Rynku Głównego. Eksponaty oraz filmy czy zdjęcia wystawione w Muzeum powstały podczas modernizacji nawierzchni Rynku Głównego. Podczas prac okazało się, że pod starą powierzchnią znajdują się eksponaty nawiązujące do historii Krakowa.

Wielkomiejska zieleń

Kraków i jego okolice są niezwykłym miejscem do uprawiania różnego rodzaju sportów i aktywności, ze względu na ogromną ilość miejsc zielonych. W Zwierzyńcu w Lasku Wolskim znajduje się jedno z największych Ogrodów Zoologicznych w Polsce. Sama lokalizacja tego miejsca jest niesamowita. Można odpocząć tam od zgiełku miasta. Jeżeli lubisz sporty ekstremalne, to w może zaciekawi cię skok ze spadochronem Kraków. Od czerwca do września możesz umówić się na taki lot i spełnić swoje marzenia. Lot trwa około 15 minut i może być nagrywany, dzięki czemu tworzy niesamowitą pamiątkę dla osoby korzystającej z tej atrakcji. Może być również niesamowitym wstępem do imprezy z okazji wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego. Ta atrakcja gwarantuje niesamowite widoki, podczas słonecznej pogody spojrzysz na półwysep z innej perspektywy. Pamiętaj jednak, że atrakcja uzależniona jest od warunków pogodowych panujących danego dnia. Jeżeli nie będą sprzyjające, konieczne będzie przełożenie terminu.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje