środa, 5 maja 2021 13:44

Kraków. Od piątku szczepienia w Tauron Arenie. Ułatwienia dla niepełnosprawnych

Autor Marzena Gitler
Kraków. Od piątku szczepienia w Tauron Arenie. Ułatwienia dla niepełnosprawnych

W najbliższy piątek, 7 maja, rozpocznie działalność punkt szczepień powszechnych w TAURON Arenie Kraków. Punkt przystosował również stanowisko dla osób przewlekle niepełnosprawnych oraz niesamodzielnych.

W najbliższy piątek, 7 maja, o godz. 12.00 rozpocznie działalność punkt szczepień powszechnych w TAURON Arenie Kraków przy ul. Stanisława Lema 7. Będzie on czynny przez siedem dni w tygodniu w godz. od 8.00 do 20.00. Stanowiska do szczepień będą zlokalizowane we foyer hali.

Wejście do punktu, który będzie prowadziło Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych, będzie odbywać się przez wejście nr 1 (naprzeciw ul. Stanisława Lema).

Organizatorzy apeluję o przychodzenie na szczepienie we wskazanym dniu, maksymalnie na 10-20 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia, po wcześniejszej rejestracji. Nie ma konieczności przychodzenia z dużym wyprzedzeniem - przypominają. Proszą też o wypełnienie wcześniej ankiety, którą można pobrać na stronie miasta (tutaj) ale ankiety można też wypełnić na miejscu.

Osoby odwiedzające punkt szczepień muszą mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos, zdezynfekować ręce przy wejściu do obiektu oraz zachowywać odpowiedni dystans (min. 1,5 m) między osobami zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu.

Tauron Arena Krakow
Tauron Arena - mapa dojazdu / krakow.pl

Obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe, jak i autobusowe (dojazd tramwajami nr: 1,4, 5, 9, 10, 14, 22, 49, 52, dojazd autobusami nr: 124, 128, 424), a także postój taksówek.

Główne wejście do obiektu (nr 1) znajduje się od strony ul. Lema. Prowadzą do niego szerokie schody, a także podjazd dla osób niepełnosprawnych. Dla osób przyjeżdżających na szczepienie udostępniony jest bezpłatny parking zewnętrzny (górny) – z wjazdem od strony ul. Lema.

Na terenie Gminy Miejskiej Kraków punkty szczepień powszechnych zostały utworzone także w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267 i w hali sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. Pisaliśmy o tym tu:

Tu zaszczepisz się bez czekania. Nowy Punkt Szczepień Powszechnych w Krakowie
Kraków wiadomości. Od 4 maja w Krakowie ruszył kolejny punkt szczepień powszechnych, utworzony w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Nowy punkt działa w hali sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych.

foto: krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje