środa, 16 września 2020 13:30

Kraków. PiS zarząda dymisji dyrektorów Franka i Grygi?

Autor Marzena Gitler
Kraków. PiS zarząda dymisji dyrektorów Franka i Grygi?

7 grzechów głównych dyrektorów Franka i Grygi to temat dzisiejszej konferencji prasowej Kluby Radnych PiS Rady Miasta Krakowa. Czego domagają się radni?

- Potrzebujemy w Krakowie spójnego systemu transportowego złożonego z samochodów, komunikacji miejskiej, rowerów, ruchu pieszego. Decyzje panów dyrektorów nie budują zrównoważonego transportu, a wręcz odwrotnie. Mieszkańcy tracą czas stojąc w korkach, komunikacja miejska przestaje być alternatywą, zamiast zachęt mamy zniechęcanie poprzez zawężanie ulic (czasami nawet ze szkodą dla autobusów), miasto zaliczyło fiasko roweru miejskiego, podwyżki, podwyżki i podwyżki. Dzisiejsza polityka prowadzi do jeszcze większych problemów - wylicza rzecznik Klubu PiS Michał Drewnicki.

Dyrektor krakowskiego Zarządu Transportu Publicznego Łukasz Franek odpowiada za organizację komunikacji miejskiej i jest autorem projektu podwyżek cen biletów, którym niebawem mają się zająć miejscy rajcy. Projekt w tej sprawie złożył już prezydent Jacek Majchrowski, ale został w ostatniej chwili zdjęty z porządku obrad dzisiejszej sesji rady Miasta Krakowa.

Łukasz Gryga to dyrektor Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu, który realizuje zadania związane ze sporządzaniem i zatwierdzaniem projektów organizacji ruchu w Krakowie. Wydział opiniuje dokumenty planistyczne i o charakterze strategicznym w zakresie organizacji zarządzania ruchem.

Na dzisiejszej konferencji prasowej radni przedstawili zbiór 7 grzechów głównych w transporcie miejskim i zaapelowali do obu dyrektorów o przemyślenie swoich decyzji i rewizję działań.

- Warto posłuchać mieszkańców, co sądzą o komunikacji po Krakowie. Jeżeli nasz apel do prezydenta i panów dyrektorów nie poskutkuje, będziemy próbowali na sesji rady wpłynąć na oficjalne dokumenty miejskie. Kraków ma być miastem przyjaznym dla mieszkańców. To nie mieszkańcy mają dostosowywać się do pomysłów grupki osób - podsumował Michał Drewnicki.

Miasto od pewnego czasu sukcesywnie wdraża przygotowane przez urzędników, w zasadzie bez konsultacji, projekty ograniczenia ruchu samochodowego w centrum a jednoczesnie przygotowuje plany podwyżek cen komunikacji miejskiej. To budzi protesty wielu środowisk.

Zobacz też:

Kraków. Znamy propozycje zmian w Strefie Płatnego Parkowania
Zarząd Transportu Publicznego opracował nowe propozycje zmian w organizacji Strefy Płatnego Parkowania. Korekty będą dotyczyć godzin obowiązywania poszczególnych stref i wysokości abonamentu mieszkańca.
Kraków. Podwyżki cen biletów nieuniknione? Prezydent złożył projekt do Rady Miasta
O przygotowywanych podwyżkach cen biletów mówi się już od kilku miesięcy. Prezydent Jacek Majchrowski, który ostatnio zapowiadał, że odłoży projekt w czasie, skierował go własnie do Rady Miasta.
Chcemy Krakowa otwartego dla wszystkich mieszkańców - Mieszko Ledwos o protestach na Dietla
Przedsiębiorcy z Kazimierza idą na wojnę z Magistratem. Ich walka trwa już kilka lat, a ostatnim jej elementem jest seria protestów, która w piątkowe popołudnia blokuje ruch w centrum. O co im chodzi wyjaśnia jeden z organizatorów akcji, Mieszko Ledwos.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje