wtorek, 15 września 2020 12:22

Chcemy Krakowa otwartego dla wszystkich mieszkańców - Mieszko Ledwos o protestach na Dietla

Autor Marzena Gitler
Chcemy Krakowa otwartego dla wszystkich mieszkańców - Mieszko Ledwos o protestach na Dietla

Przedsiębiorcy z Kazimierza idą na wojnę z Magistratem. Ich walka trwa już kilka lat, a ostatnim jej elementem jest seria protestów, która w piątkowe popołudnia blokuje ruch w centrum. O co im chodzi wyjaśnia jeden z organizatorów akcji, Mieszko Ledwos.

O co walczą protestujący? Jak się okazuje nie tylko o wprowadzenie Strefy Ograniczonego Ruchu na Kazimierzu, choć to była bezpośrednia przyczyna ostatniej akcji. Nie podobają im się dalekosiężne plany ograniczenia ruchu samochodowego w Krakowie.  

Protest 11 września był trzecim z serii protestów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Nic o Nas bez Nas, krakowskich taksówkarzy z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Taxi i Stowarzyszenie Stare Podgórze. Poprzednie odbyły się 26 sierpnia i 4 września.

O protestach w Krakowie przeczytasz też tu:

Kraków. Protestujący blokowali ulicę Dietla. O co im chodzi?
W piątek, 11 września po raz kolejny odbył się protest przeciwko “arogancji władzy”. Kilkudziesięciu protestująch w asyście policji blokowało ruch w godzinach szczytu. To kolejna i nie ostatnia akcja zapowiadają organizatorzy.

i tu:

“Pójdziemy za ciosem, jeśli w najbliższych dniach miasto nie zacznie traktować nas z szacunkiem i powagą”. Krakowskie stowarzyszenie zapowiada dalsze protesty
Ponad 100 osób, na skrzyżowaniu ulic Starowiślnej i Dietla, zademonstrowało w piątek 4 września swój sprzeciw wobec powrotu na Kazimierz Strefy Ograniczonego Ruchu, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie wielu przedsiębiorstwom.
Kraków. W piątek kolejny protest na Dietla. Gdzie tym razem?
W najbliższy piątek protestujący będą blokować ruch na Dietla. Protest, który rozpocznie się o godz. 16 spowodowany jest wprowadzonymi przez Kraków ograniczeniami w ruchu na Kazimierzu.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje