środa, 2 grudnia 2020 15:36

Kraków. Policja zapowiada kontrole w galeriach handlowych

Autor Marzena Gitler
Kraków. Policja zapowiada kontrole w galeriach handlowych

W ostatnią sobotę, gdy po dwóch tygodniach otwarte zostały galerie handlowe i tłumy szturmowały sklepy klienci rażąco lekceważyli nakaz zasłaniania ust i nosa oraz obowiązek zachowania dystansu społecznego - podsumował Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster. Na konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Krakowie Policja zapowiedziała dalsze kontrole.

2 grudnia na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbył się briefing prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Romana Kustera oraz Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Jarosława Foremnego. Spotkanie z dziennikarzami poświęcone było kontrolom placówek handlowych, w szczególności sklepów wielkopowierzchniowych w świetle nowych przepisów.

Podczas konferencji prasowej Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Jarosław Foremny poinformował o sytuacji epidemicznej w Małopolsce i związanych z nią kontrolach przestrzegania obostrzeń sanitarnych, związanych z epidemią koronawirusa. Zwrócił uwagę, że od naszego wspólnego zaangażowania i rozwagi zależy dalszy rozwój lub zahamowanie pandemii. Dlatego też zaapelował o odpowiedzialność i przestrzeganie wszystkich przepisów i zaleceń zarówno przez właścicieli placówek handlowych, jak i samych klientów.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Roman Kuster przypomniał, że w związku z zaistniałymi nieprawidłowościami, które mogą skutkować wzrostem zachorowalności, Małopolska Policja wraz z Sanepidem rozpoczęły wzmożone w tym zakresie kontrole. Wczoraj, tj.1 grudnia br. w naszym województwie sprawdzono 23 galerie handlowe. Inspektor Kuster zapewnił o kontynuacji działań mających na celu ochronę zdrowia. Jednocześnie przypomniał obowiązujące przepisy m.in. obowiązek korzystania z maseczek, zachowania dystansu społecznego, ulokowania stanowisk do dezynfekcji rąk oraz limit osób jednocześnie przebywających w danym sklepie (1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2 oraz 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2).

koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje