poniedziałek, 14 czerwca 2021 13:06

Kraków. Potraktował gazem 15-latka i ukradł mu ciuchy. Próbował też oszukać policjantów

Autor Marzena Gitler
Kraków. Potraktował gazem 15-latka i ukradł mu ciuchy. Próbował też oszukać policjantów

18-latek ze Skawiny napadł na 15-latka na krakowskich Dębnikach. Na przystanku tramwajowym potraktował go gazem i zabrał mu ubranie. Podczas zatrzymania wraz z dziewczyną podali fałszywe dane policjantom. Na szczęście nie ujdą bezkarnie.

Wczoraj policjanci z Krakowa oraz Skawiny zatrzymali mężczyznę, który kilka dni wcześniej na przystanku tramwajowym w rejonie Dębnik dokonał rozboju na 15-latku. Mężczyzna użył wobec niego gazu i zabrał mu ubranie.

9 czerwca br. kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Skawinie ustalili tożsamość napastnika i zatrzymali go w jego miejscu zamieszkania.

Wraz z nim przebywała kobieta, która próbowała oszukać policjantów, podając im fałszywe dane. 18-latek w czasie zatrzymania twierdził, że nie ma dokumentów, a potem również podał fałszywe dane. Policjanci w trakcie kontroli znaleźli jednak przy mężczyźnie jego dowód osobisty. W jego domu kryminalni zabezpieczyli m.in. ręczny miotacz gazu oraz odzież należącą do 15-latka.

18-latek został został przewieziony do komisariatu Policji. Oprócz zarzutu rozboju wraz z kobietą odpowie też za wmawianie funkcjonariuszom, że są kimś innym, niż faktycznie.

Mężczyzna przyznał się do winy. Otrzymał dozór policyjny. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

foto: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje