poniedziałek, 5 czerwca 2023 18:47

Kraków. Pożar widoczny z wielu kilometrów. Na miejscu ciężki sprzęt gaśniczy

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Pożar widoczny z wielu kilometrów. Na miejscu ciężki sprzęt gaśniczy

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie przy ulicy Ujastek Mogilski w Krakowie.

W niedzielne popołudnie, 4 czerwca, około godziny 18:30, przy ul. Ujastek Mogilski w Krakowie doszło do pożaru, z którego zadymienie było widoczne z wielu kilometrów.

Po otrzymaniu formatki z CPR, służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP zadysponowała do działań zastępy z JRG SA PSP Kraków.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar dużej ilości składowanych śmieci i opon oraz budynku będącego pustostanem.

Ze względu na charakter pożaru i brak zasilania wodnego na miejsce zadysponowano do pomocy ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze z JRG 1, JRG 4, JRG 7 oraz Zakładowej Straży Pożarnej SOPiRG ArcelorMittal Polska.

Silnie panujące zadymienie oraz minimalizacja narażania działających strażaków na toksyczne produkty spalania wymagała ciągłej pracy w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Z związku z tym na miejsce przybył także zastęp przeciw gazowo-dymowy z "piątki", którego obsada miała za zadanie dostarczenie zapasowych zestawów OUO oraz bieżące napełnienie pustych (wykorzystanych) butli na miejscu działań.

Pożar ugaszano za pomocą podanych bezpośrednio w natarciu prądów piany oraz wody. Zastosowano również obronę znajdujących się w pobliżu garaży.

Miejsce zdarzenia zabezpieczały załogi Komendy Miejskiej Policji w  Krakowie. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Występowały również duże utrudnienia w ruchu.

Inf. i foto: Kraków112

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka