poniedziałek, 18 grudnia 2023 18:08

Kraków pożegna Janusza Filipiaka. Profesor spocznie w Alei Zasłużonych

Autor Marzena Gitler
Kraków pożegna Janusza Filipiaka. Profesor spocznie w Alei Zasłużonych

Ostatnie pożegnanie prezesa Comarchu, współwłaściciela Cracovii i profesora AGH zaplanowano na czwartek 21 grudnia. Janusz Filipiak spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Janusz Filipiak zmarł w niedzielę 17 grudnia w szpitalu, do którego w stanie krytycznym trafił 30 września. Wczoraj wieczorem poinformowano o jego śmierci. Miał 71 lat. Wzruszające pożegnania na tę wieść zamieściło wiele środowisk i osób, które znały go i ceniły.

  • Zobacz:
Nie żyje prof. Janusz Filipiak
Nie żyje prof. Janusz Filipiak. O śmierci współzałożyciela Comarchu i prezesa Cracovii poinformowano w niedzielę, 17 grudnia wieczorem.

Dziś pożegnał go na swojej oficjalnej stronie Kraków, informując też ostatnim pożegnaniu Janusza Filipiaka, które odbędzie się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Msza pogrzebowa rozpocznie się w czwartek, 21 grudnia o godzinie 13 na krakowskim Rynku w Bazylice Mariackiej. Dalsza część uroczystości odbędzie się na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Około godz. 15 trumna z ciałem profesora wyruszy w kondukcie od bramy przy ulicy Prandoty w stronę Alei Zasłużonych, gdzie spocznie profesor Janusz Filipiak.

fot. Comarch SA/ krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka