czwartek, 23 stycznia 2020 15:54

Kraków. Remont węzła Korona. Jak teraz jeździć?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Remont węzła Korona. Jak teraz jeździć?

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie podało w końcu informacje o zmianach tras i linii w związku z zaplanowanym na 25 stycznia zamknięciem węzła Korona i linii tramwajowych na odcinku Wadowicka – Kalwaryjska – Limanowskiego. Jak teraz jeździć?

Od 25 stycznia do odwołania ( na ok. 3 tygodnie) uruchomiona zostanie nowa czasowa linia tramwajowa nr 72 (Czerwone Maki – Łagiewniki – Borek Fałęcki). Zawieszone zostaną linie 11, 19, 71 i 76.

Tramwaj nr 8 pojedzie nową trasą objazdową: Borek Fałęcki- Łagiewniki – Brożka – Kapelanka i dalej przez most Grunwaldzki i Dietla do starej trasy. Zmieni się też trasa linii nr 17, która z Czerwonych Maków poprowadzi również Kapelanką i Dietla do Dworca Towarowego.

Dojazd do i z Kurdwanowa ułatwią dwie nowe linie czasowe: 74 z Kurdwanów P+R przez Nowosądecka, Wielicką, Pl. Bohaterów Getta, Starowiślna do Grzegórzeckiej i dalej na Wzgórza Krzesławickie oraz 77, które z Dworca Towarowego pojedzie na Mały Płaszów przez Rondo Mogilskie, Grzegórzecką, Starowiślną, pl. Bohaterów Getta, Wielicką, Dworzec Płaszów Estakadę i Lipską.

Na czas ferii (od 25 stycznia do 9 lutego) zawieszone zostaną linie 49 i 78.

Dodatkowym rozwiązaniem jest wprowadzenie od 29 stycznia linii dojeżdżających tylko do przystanku Rzemieślnicza (nie daleko Ronda Matecznego). Mają tam dojeżdżać 72 ( z Czerwonych Maków) i 79 ( z Borku Fałęckiego).

W czasie wyłączenia ruchu tramwajowego na ul. Wadowickiej i Kalwaryjskiej, od dnia 25 stycznia 2020 (sobota) na ok. 3 tygodnie, zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa nr 711, kursująca na trasie: Łagiewniki – Pl. Bohaterów Getta. Autobusy mają kursować co 8 minut.

inf. MPK

zobacz też:

Remont na Podgórzu: Będzie komunikacja zastępcza
Od 25 stycznia nie będzie można przejechać ulicą Kalwaryjską. Mieszkańcy Krakowa mogą mieć zatem problemy z dojazdem na Podgórze. Wiadomo już, jak będzie wyglądała komunikacja zastępcza. Zgodnie z decyzją ZDMK zamknięcie ul. Kalwaryjskiej związane jest z planowaną wymianą szyn i rozjazdów w rejonie…

Kraków - najnowsze informacje