poniedziałek, 6 września 2021 06:51

Kraków. Pogrzeb w katedrze wawelskiej, pochówek na Cmentarzu Rakowickim. Rozpoczynają się uroczystości

Autor Marzena Gitler
Kraków. Pogrzeb w katedrze wawelskiej, pochówek na Cmentarzu Rakowickim. Rozpoczynają się uroczystości

Krakowski Kościół rozpoczyna dziś uroczystości pogrzebowe księdza prałata Zdzisława Sochackiego, proboszcza Parafii Archikatedralnej w Krakowie. Duchowny, zasłużony dla Archidiecezji Krakowskiej, zmarł 2 września. Miał 67 lat.

Dziś na Wawelu rozpoczną się uroczystości pogrzebowe zasłużonego duchownego, księdza prałata Zdzisława Sochackiego, proboszcza Parafii Archikatedralnej w Krakowie, który zmarł 2 września.  Jego zgon oznajmił miastu Dzwon Zygmunta.

Dziś o godz. 15.00 odbędzie się wprowadzenie ciała śp. Księdza Prałata do Katedry na Wawelu, gdzie przy trumnie odbędą się nieszpory żałobne z udziałem kanoników Kapituły Metropolitalnej w Krakowie. O godz. 16.00 w intencji zmarłego zostanie odprawiona msza święta, której będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Jurto, we wtorek o godz. 12.00, odbędzie się msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, ordynariusza diecezji krakowskiej.

O godz. 14.30 zaplanowano uroczystości na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, gdzie zmarły duchowny spocznie w grobowcu kapitulnym.  

Ks. prałat Zdzisław Sochacki urodził się w Suchej Beskidzkiej w 1954 roku. Po studiach na Papieskim Wydziale Teologicznym przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Franciszka Macharskiego. Był wikariuszem w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej, a także w parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Od 1989 roku pełnił posługę wychowawcy, prokuratora i prefekta w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. W 2007 roku objął stanowisko proboszcza Parafii Archikatedralnej na Wawelu.

fot. Marzena Gitler / Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje