poniedziałek, 23 listopada 2020 15:03

Kraków. Strajk Kobiet zapowiada dalsze akcje

Autor Marzena Gitler
Kraków. Strajk Kobiet zapowiada dalsze akcje

Po sobotnim i niedzielnym protescie rodzinnym, dziś zaplanowano głośniejszy protest w Krakowie. Miasto wypełnią dźwięki Festiwalu Dzielnicowych Strajkowych Orkiestr Perkusyjnych. W sobotę zaplanowano wydarzenie na Rynku Podgórskim.

"Trwa Festiwal Dzielnicowych Strajkowych Orkiestr Perkusyjnych! - zapowiada Strajk Kobiet w Krakowie - W poniedziałek 23.11.2020 o 18:00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Więcej pary! Walimy w gary!”.Myślą, że nas uciszą? No to usłyszą! W poniedziałek 23.11.2020 o 18:00 urządzimy rządzącym tradycyjny poniedziałkowy koncert perkusyjny.
Kto zagra?
My wszystkie i wszyscy!Solidarnie wkurzone na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, na odbieranie nam prawa do decydowania o sobie i tuszowanie pedofilii w Kościele rzymskokatolickim.Bądź na ulicy w swojej dzielnicy, a jeśli nie możesz, stań w oknie czy na balkonie i narób hałasu.
Nie bój się, potrafisz – wystarczy garnek i drewniana łyżka lub dwie pokrywki (ale nie ograniczaj się, możesz zbudować cały zestaw perkusyjny) .
Do udziału zachęcamy zarówno solistki, jak zespoły! Poproście sąsiadki, żeby do Was dołączyły.
Poinformuj swoich znajomych i rodzinę.
Twórzcie zespoły na swojej dzielnicy!Niech nam werble grają! Razem przypomnimy rządzącym, że w czasie pandemicznego kryzysu potrzebne jest wsparcie i solidarność, a nie ideologiczne wojny wytaczane kobietom.Swoje symfonie, sample i jam session nagrywajcie, wrzucajcie na serwisy do przesyłania plików, a linki wysyłajcie do nas na maila: strajkkobietkrakow2020@gmail.com. Zrobimy kolejny wspólny klip.
Podczas koncertu zróbcie sobie fotkę i wrzućcie na serwisy społecznościowe z hashtagiem: #strajkkobiet #walimywgary."

Więcej pary! Walimy na dzielni w gary!
Trwa Festiwal Dzielnicowych Strajkowych Orkiestr Perkusyjnych! W poniedziałek 23.11.2020 o 18:00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Więcej pary! Walimy w gary!”. Myślą, że nas uciszą? No to usłyszą! W poniedziałek 23.11.2020 o 18:00 urządzimy rządzącym tradycyjny poniedziałkowy koncer…

W sobotę 28 listopada o godz 13 odbędzie się protest na Rynku Podgórskim.

Mamy prawo! #strajkkobiet Głos to za mało!
Szczegóły wkrótce
Kraków

Kraków - najnowsze informacje