czwartek, 21 maja 2020 07:26

Kraków. Szpital Żeromskiego wznowił zabiegi planowe

Autor Katarzyna Domagała
Kraków. Szpital Żeromskiego wznowił zabiegi planowe

W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego wznowiono planowe zabiegi chirurgiczne. Od dwóch tygodni działają już poradnie specjalistyczne. Nadal obowiązuje jednak zakaz odwiedzin.

Szpital kontaktuje się z osobami, które mają wyznaczony termin zabiegu. Pracownicy ustalają z pacjentem plan działań oraz omawiają, jakie należy skompletować dokumenty. Starają się też kontaktować się ze wszystkimi, którym odwołano zabieg, przeniesiono termin operacji oraz tymi, którzy mają wyznaczony termin na maj i czerwiec. Pacjenci mogą też sami zasięgnąć informacji na temat ich zabiegu. Wszelkie namiary- adresy mailowe oraz numery telefonów są dostępne na stronie szpitala.

Obowiązkowe testy

Każdemu pacjentowi na 24 godziny przed planowym przyjęciem na oddział robiony jest wymaz, aby wykluczyć COVID-19. Po nim pacjent wraca do domu albo do szpitalnej izolatki, jeśli jest spoza Krakowa i nie może wrócić do domu. W oczekiwaniu na wynik nie powinno się opuszczać mieszkania, ponieważ obowiązuje jednodniowa kwarantanna. Jeśli wynik testu okaże się dodatni, zabieg zostanie odwołany o czym pacjent zostanie poinformowany telefonicznie. Jeśli wynik jest ujemny – pacjent następnego dnia zgodnie z planem zostaje przyjęty na oddział.

W razie pytań i wątpliwości wszelkie informacje można uzyskać bezpośrednio w sekretariatach na właściwych oddziałach. Do dyspozycji pozostaje także pełnomocnik ds. pacjentów – Lucyna Pławecka-Stolarska, nr tel. 603 982 268;  e-mail: lplawecka@zeromski-szpital.pl.

Źródło: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje