piątek, 15 października 2021 13:46

Kraków. To już ostatnia szansa. Rekreacyjna linia do Ojcowa tylko w ten weekend

Autor Marzena Gitler
Kraków. To już ostatnia szansa. Rekreacyjna linia do Ojcowa tylko w ten weekend

To ostatni weekend, podczas którego będą kursować linie sezonowe i rekreacyjne z Krakowa. 16 i 17 października na trasie do ZOO będą realizowane dodatkowe kursy linii nr 134, a także pojawi się linia nr 434. Kursować będzie również linia nr LR0 do Ojcowa.

Kraków kończy sezon turystyczny i kursowanie weekendowych linii rekreacyjnych. Od 9 października nie kursują już linie rekreacyjne nr LR1 (do Puszczy Niepołomickiej), LR6 (do zamku Tenczyn w Rudnie) i LR9 (do Czernej). Z kolei od poniedziałku, 18 października przestaną kursować linie nr 434 (dodatkowa linia do ZOO) i LR0 (do Ojcowa), a linia nr 134 (do ZOO) będzie kursować w soboty i dni świąteczne co 30 minut (bez dodatkowych kursów w dni słoneczne).

Przypomnijmy, pierwsze linie rekreacyjne rozpoczęły w tym roku kursowanie od 1 maja. Najpierw uruchomiono weekendowe autobusy z Os. Podwawelskiego do Krakowa do Ojcowa, z Nowego Kleparza do Niepołomic, i z Bronowic Małych do Będkowic. Później, już w sierpniu ruszyła linia do zamku Tenczyn w Rudnie i do Czernej.

Dzięki tym kursom (część była skoordynowana z pociągami Kolei Małopolskich) łatwiej było wybrać się za miasto i zwiedzić najpiękniejsze okolice. Za uruchomieniem linii opowiedziało się w ankietach ponad 3,5 tys. osób. Najwięcej - 93,3% opowiedziało się z uruchomieniem linii autobusowej do Ojcowa. 88,5% poparło pomysł łatwiejszego dojazdu do Niepołomic, 87,2 do dolinek krakowskich a 75,2% do Przylasku Ruseckiego, gdzie już w wakacje ma zostać otwarte nowe kąpielisko.

Jak pojadą linie rekreacyjne w ten weekend?  

Linie autobusowe do ZOO:

  • nr 134 („Cracovia Stadion” – „Zoo”) – będzie kursować w godz. ok. 10.00–18.00 co ok. 15 minut
  • nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) – będzie kursować w godz. ok. 10.00–18.00 co ok. 15 minut.

Linia rekreacyjna do Ojcowa:

  • nr LR0 („Osiedle Podwawelskie” – „Ojców Zamek”) – będzie kursować w godz. ok. 9.00–17.00 co godzinę
  • obsługiwane przystanki: „Os. Podwawelskie”, „Rondo Grunwaldzkie”, „Jubilat”, „Muzeum Narodowe”, „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH”, „Bronowice SKA”, „Rondo Ofiar Katynia”, „Szyce Wesoła”, „Biały Kościół Dolina Kluczwody”, „Biały Kościół Murownia”, „Czajowice”, „Ojców Złota Góra”, „Ojców Zamek”

Uwaga! W godz. 9.00-13.00/14.00 w związku z siódmą edycją Cracovia Półmaratonu Królewskiego autobusy linii nr LR0 będą kursować na trasie zmienionej: „Nowy Kleparz” – ul. Prądnicka, al. Słowackiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska – ... – „Ojców Zamek”. Na zmienionym odcinku trasy autobusy będą zatrzymywać się na przystankach „Nowy Kleparz” i „Plac Inwalidów”. Przywrócenie stałej trasy nastąpi na polecenie policji i innych służb nadzoru ruchu.

fot. Wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje