czwartek, 27 maja 2021 12:45

Kraków. Tu kupisz sobie order i gramofon! Targ Staroci zaprasza do Borku

Autor Marzena Gitler
Kraków. Tu kupisz sobie order i gramofon! Targ Staroci zaprasza do Borku

Targ Staroci Borek to nowa inicjatywa zlokalizowana na doskonale znanym Placu Targowym w Borku Fałęckim. Co niedzielę, będzie tam można znaleźć prawdziwe skarby.

– Pomysł zrodził się z inicjatywy wystawców, którzy przez lata prezentowali swoje meble, antyki, dzieła sztuki, książki, monety itp. pod Halą Targową, na Kazimierzu i w innych lokalizacjach Krakowa - mówi Jan M. Krawczyk, przedstawiciel Placu Targowego Borek.

Okazało się, że miłośnicy staroci stracili swoje dotychczasowe stałe miejsca handlu, bo przestrzeń dla nich pomniejszyła się lub zaplanowano czasowe lub stałe zamknięcia targowisk, na których pokazywali pozyskane antyki i inne ciekawe przedmioty. Wystawcy zaczęli poszukiwać dla siebie alternatywy i zwrócili się do właścicieli Placu Targowego Borek, aby udostępnił im przestrzeń w niedziele.

– Pomysł bardzo się spodobał - mówi Krawczyk. - Ideą właścicieli nie jest zarabianie na tej imprezie, a jedynie pokrycie kosztów ochrony, obsługi, aukcji charytatywnych, dopłat do gastronomii itp. Tak więc kwestie finansowe nie są problemem, a najważniejsze to, aby udało się zgromadzić wystawców w jednym miejscu i uniknąć ryzyka, że przy zamykaniu innych targów staroci, wyjadą po prostu z Krakowa i skupią się na targach organizowanych na Śląsku itp. Jak to, niestety, dzieje się obecnie - dodaje.

Targ Staroci Borek rozpocznie swoją działalność 6 czerwca. Będzie tam można znaleźć wiele ciekawych przedmiotów z minionej epoki. Będą stoiska z porcelaną, starym szkłem, pięknymi zegarami, obrazy i inne przedmioty kolekcjonerskie, które przetrwały do naszych czasów pomimo wojen i innych konfliktów. Będą stoiska tematyczne jak numizmatyka, militaria i odznaczenia, porcelana kolekcjonerska i użytkowa, rękodzieło, meble, biżuteria, przedmioty sakralne, bibeloty i wiele, wiele  innych.

- Targi staroci sprzyjają w zawieraniu nowych znajomości i wymianie doświadczeń. Zapraszamy serdecznie - dodaje Krawczyk.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje