czwartek, 7 stycznia 2021 13:22

Kraków. Tygodnik Powszechny zbiera na przeprowadzkę

Autor Marzena Gitler
Kraków. Tygodnik Powszechny zbiera na przeprowadzkę

"Wypowiedzenie przez Archidiecezję Krakowską umowy najmu lokalu przy Wiślnej 12 było dzisiaj pierwszym dla nas zaskoczeniem. Drugim: ogrom wsparcia, jakie od Państwa dostaliśmy. Teraz szukamy nowego domu i zachęcamy do wsparcia zbiórki założonej w tym celu - napisał Tygodnik Powszechny, który stracił zajmowaną od 76 lat siedzibę w Krakowie.

Archidiecezja Krakowska wypowiedziała tygodnikowi umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12 4 stycznia. Piszemy o tym tu:

Kraków. Najbardziej znany tygodnik dostał wypowiedzenie od Archidiecezji Krakowskiej
“Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam dziś umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12” - poinformował na swojej stronie Tygodnik Powszechny. Redakcja funkcjonowała w tej siedzibie od początku czyli od 76 lat.

Zbiórka na Tygodnik Powszechny

Tygodnik założył zbiórkę na sfinansowanie przeprowadzki. "Jeśli chcieliby Państwo pomóc nam w tej dość niespodziewanej sytuacji nieplanowanej przeprowadzki - możecie wesprzeć nas także tutaj dowolną kwotą, którą przeznaczymy na poszukiwanie i dostosowanie nowego biura, a kto wie, może nawet na nową przestrzeń „Tygodnika Powszechnego". W nowym roku zaczynamy od nowa. Największą wartością "Tygodnika" jesteście Wy - bo to dzięki Wam Tygodnik jest niezależny. Dziękujemy!" - napisał TP w opisie swojej zbiórki. Poinformował też o niej na Facebooku:

"Wypowiedzenie przez Archidiecezję Krakowską umowy najmu lokalu przy Wiślnej 12 było dzisiaj pierwszym dla nas zaskoczeniem. Drugim: ogrom wsparcia, jakie od Państwa dostaliśmy. Teraz szukamy nowego domu i zachęcamy do wsparcia zbiórki założonej w tym celu."

Wypowiedzenie przez Archidiecezję Krakowską umowy najmu lokalu przy Wiślnej 12 było dzisiaj pierwszym dla nas...

Opublikowany przez Tygodnik Powszechny Poniedziałek, 4 stycznia 2021

foto: Tygodnik Powszechny

Kraków

Kraków - najnowsze informacje