niedziela, 2 maja 2021 08:25

Kraków. Tysiąc dodatkowych szczepionek w Punkcie Szczepień na Rynku. Dla kogo wystarczy?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Tysiąc dodatkowych szczepionek w Punkcie Szczepień na Rynku. Dla kogo wystarczy?

Nawet 3,5 tys. osób zaszczepi się w Mobilnym Punkcie Szczepień na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie od wczoraj ustawiła się długa kolejka. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem akcją "Zaszczep się w majówkę" minister Michał Dworczyk poinformował, że do każdego z punktów w Polsce dziś dostarczone zostanie dodatkowych 1000 szczepionek.

1200 osób zaszczepiło się pierwszego dnia ogólnopolskiej akcji "Zaszczep się w majówkę". Przed czerwonymi namiotami na krakowskim rynku ustawiła się kolejka dookoła Sukiennic i sięgająca daleko aż za Plac Mariacki. Pierwsi chętni na szczepienia czekali w niej od godz. 4 rano. Pisaliśmy o tym tu:

Kraków. Gigantyczna kolejka na Rynku. Ruszył punkt szczepień masowych
Wiadomości Kraków. Setki osób ustawiły się w kolejkę do Punktu Szczepień Masowych, który ruszył o godz. 8 na Rynku Głównym. To nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale też okolic.

Punkt rozpoczął pracę o godz. 8 a na otwarciu pojawił się wojewoda w towarzystwie parlamentarzystów. Pisaliśmy o tym tu:

„Dzisiejszy dzień pokazuje, że głód szczepionkowy jest ogromny”. Mieszkańcy szczepią się w Majówkę
Informacje Kraków. Równo o godzinie 8 na krakowskim Rynku ruszył tymczasowy punkt szczepień. Wszystko za sprawą akcji “Zaszczep się w Majówkę”. Do godziny 10 zaszczepiono ok. 200 osób.

O godz. 15 wyczerpał się limit miejsc i na końcu kolejki stanął przedstawiciel służby porządkowej, który informował, że kolejne osoby mogą przyjść następnego dnia.

- To był strzał w dziesiątkę! Przygotowana przez polski rząd akcja "Zaszczep się w majówkę" cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie te osoby, które dziś cierpliwie czekały na szczepienie, dołożyły swoją cegiełkę do budowania naszego wspólnego bezpieczeństwa. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak sprawnego jej zorganizowania i czuwają nad tym, aby wszystko szło zgodnie z planem - podsumował wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Na Rynku pracowały 3 zespoły szczepiące ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, liczące łącznie 3 lekarzy, 6 pielęgniarek i 6 pracowników administracyjnych. Pomocy udzielało też 24 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 20 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 30 policjantów. Nad porządkiem czuwała też Straż Miejska Miasta Krakowa.

Jak przekazał minister Michał Dworczyk, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem dziś rano do każdego punktu dostarczonych zostanie dodatkowych 1000 szczepionek.

Akcja "Zaszczep się w majówkę" potrwa do 3 maja. Szczepienie odbywa się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

foto: Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje